16:44 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, archyvinė nuotrauka

  Matijošaitis: aš už tai, kad santykiai tarp visų valstybių būtų kuo geriausi

  © Кадр из видео "Kauno savivaldybė"
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  6410

  Visvaldas Matijošaitis, atsakydamas į klausimą apie santykius su Rusija, pripažino, kad nėra kompetentingas užsienio politikos klausimais, tačiau visada yra už tai, kad "santykiai tarp visų valstybių, ypač kaimynų, būtų kuo geriausi"

  VILNIUS, sausio 31 — Sputnik. Kauno meras Visvaldas Matijošaitis televizijos kanalo LNK laidoje "Alfa" prisipažino, kad "santykiai su Rusija — tikrai ne jo tema, tačiau jis visada už gerus santykius tarp visų valstybių.

  Matijošaitis pabrėžė, kad gali kalbėti apie Rusiją tik kaip miesto vadovas ir buvęs verslininkas, nes laikinosios sostinės partneris yra Sankt Peterburgas, o apie užsienio politiką jis kalbėti nenori.

  "Šitie santykiai — tikrai ne mano tema. Aš už tai, kad santykiai tarp visų valstybių, ypač kaimynų, pasaulyje būtų kuo geriausi; už tai, kad kiekvienas vienas kitam sakytų "labas rytas". Tikrai nesu tas, kuris už santykių bloginimą. Aš už tai, kad santykiai gerėtų", — pasakė Matijošaitis.

  Jis taip pat pagyrė šalies vadovę Dalią Grybauskaitę už jos darbus prezidentės poste ir pabrėžė, kad žmogus, užimsiantis postą 2019 metais, turėtų "neužleisti pozicijų ir palipti dar aukščiau".

  Kauno meras papasakojo, kad dažnai bendrauja su premjeru Sauliumi Skverneliu ir yra pasiruošęs palaikyti jį, jei šis pasiryžtų dalyvauti prezidento rinkimuose. Tačiau jis kol kas neapsisprendė, už ką balsuos.

  Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai vyks 2019 metų gegužės mėnesį.

  Kaip parodė sociologų iš "Spinter tyrimai" atlikta apklausa,  jei Lietuvos vadovo rinkimai vyktų dabar, daugiausia žmonių — 15,6 procentų apklaustųjų — balsuotų už SEB banko prezidento patarėją, ekonomistą Gitaną Nausėdą. Antroje vietoje liko ministras pirmininkas Saulius Skvernelis su 11,3 procentų rėmėjų, trečioje — Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris surinktų 10,9 procentų balsų.

  Ką lietuviai nori matyti naujojo prezidento poste
  © Sputnik /
  Ką lietuviai nori matyti naujojo prezidento poste

  Dar šia tema

  Lietuvos socialdemokratai dalyvaus prezidento rinkimuose
  Po prezidento rinkimų permainų Lietuvoje vis tiek nebus
  Zuokas padarė užuominą apie dalyvavimą prezidento rinkimuose
  Ušackas dar pagalvos ar dalyvaus prezidento rinkimuose
  Lietuvos 2019 metų prezidento rinkimai — favoritų nebus
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Lietuvos prezidento rinkimai, Visvaldas Matijošaitis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos