14:59 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  38

  Rukloje pirmadienį aikštėje išsirikiuos apie 1300 karių iš Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Kroatijos ir Prancūzijos, taip pat Lietuvos kariai

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Pirmadienį, vasario 5 dieną, Rukloje bus minimos pirmosios daugianacionalinės NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės, skirtos gynybai ir atgrasymui, dislokavimo Lietuvoje metinės, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Dislokuodama priešakines pajėgas NATO siunčia labai aiškią žinutę — kolektyvinės gynybos įsipareigojimai pagal Vašingtono sutarties 5-ąjį straipsnį galioja, o Aljansas yra vieningas ir solidarus. Lietuvos kariuomenės ir mūsų sąjungininkių dėka šiandien Lietuvos žmonės yra kaip niekad saugūs", — teigė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Ministerijos duomenimis, Oficialios ceremonijos metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko Rukloje rikiuotės aikštėje išsirikiuos apie 1300 šiuo metu NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje Lietuvoje dislokuotų karių iš Vokietijos, Nyderlandų, Norvegijos, Kroatijos ir Prancūzijos, taip pat Lietuvos kariai.

  NATO kariai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Степанов

  Be to, pranešime pabrėžiama, kad NATO priešakinių pajėgų karius pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis,  užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Kroatijos vicepremjeras ir gynybos ministras Damir  Krstičević,  Nyderlandų gynybos ministrė Ank Bijleveld-Schouten,   NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoja Rose Gottemoeller, Vokietijos gynybos ministerijos valstybės sekretorius Marcus Grübel.

  Renginyje taip pat dalyvaus NATO karinio komiteto pirmininko pavaduotojas generolas leitenantas Steven Sherpo, NATO Jungtinių pajėgų Briunsiume vadas generolas Salvatore Farina, kiti aukšto rango Lietuvos ir NATO pareigūnai ir karininkai,  NATO ir ES šalių ambasadoriai ir gynybos atašė, Jonavos rajono savivaldybės vadovybė.

  Ceremonijos metu vyks ir naujojo NATO priešakinių pajėgų baliono kovinės grupės vado  pasikeitimo ceremonija. Tarnybą Lietuvoje baigiantį Vokietijos kariuomenės pulkininką leitenantą Thorsten Gensler pakeis pulkininkas leitenantas Wolf Rüdiger Otto.

  Pajėgų didinimas

  NATO priešakinių pajėgų dislokavimas Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra istorinis sprendimas, kurį NATO šalių  vadovai priėmė 2016 metų liepą.

  "Šios pajėgos — tai pirmiausia atsakas į Rusijos agresyvius karinius veiksmus Ukrainoje, taip pat Rusijos karinio potencialo didinimą ir karinės galios demonstravimą regione", — teigia KAM.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog pasinaudoja galimybe, kad dislokuotų daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Pirmieji į NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę Lietuvoje 2017 metų sausį su karine technika ir ginkluote atvyko vadovaujančios šalies — Vokietijos — kariai. Vėliau grupės pajėgumus kariais ir karine technika sustiprino Belgija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Norvegija, o nuo šių metų pradžios — ir Prancūzija.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Prancūzijos kariai prisijungs prie NATO bataliono Lietuvoje
  Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje
  Prezidentė susitiko su NATO bataliono kariais Rukloje
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, batalionas, metinės, tarptautinis batalionas, Rukla, Lietuva

  Svarbiausios temos