22:49 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  195

  Anot konservatoriaus Andriaus Kubiliaus, po raketų sistemos "Iskander" dislakavimo Kaliningrado srityje premjero ir Lietuvos piliečių noras atnaujinti dvišalius santykius su Rusija yra nepriimtinas

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Buvęs ministras pirmininkas, frakcijos "Lietuvos tėvynės — krikščionių demokratų sąjunga" narys Andrius Kubilius iškritikavo apklausą, kuri parodė, kad daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų remia premjero Sauliaus Skvernelio norą atnaujinti dvišalius santykius su Rusija.

  Konservatorius Andrius Kubilius sakė, kad tokia premjero ir Lietuvos piliečių pozicija yra nepriimtina, nes Rusija didina įtampos laipsnį regione, dislokuodama raketų sistemą "Iskander" Kaliningrado srityje nuolatiniam buvimui.

  "Spaudoje šiandien visi karštai nagrinėja kažkokias apklausas, kuriose tariamai yra palaikoma premjero S. Skvernelio išsakyta mintis, kad "reikia ieškoti kontaktų" su Maskva. Jie mums į pašonę "Iskanderus", o mes jiems žadame ieškoti kontaktų ir gerinti santykius? Nelabai rimtai atrodo…"

  Tuo tarpu valdžia niekaip negali atsakyti konservatoriams, kaip atrodys krašto apsaugos finansavimas 2019 metais. Nors jau 2018 metais pasiekėme 2,0% BVP gynybai, mes siūlome ir toliau didinti gynybos finansavimą, ir tuo pačiu stiprinti mūsų gynybinius pajėgumus", — rašo Kubilius savo "Facebook" puslapyje.

  Anksčiau kitas konservatorius Laurynas Kasčiūnas ragino didinti krašto apsaugos finansavimą.

  "NATO buvimo Baltijos šalyse stiprinimas ir tai, kad 2% BVP gynybai tėra "grindys", nuo kurių reikėtų atsispirti", — rašė Kasčiūnas.

  Tyrimų įmonės "RAIT" atlikta apklausa parodė, kad 52% gyventojų pritarė Vyriausybės vadovo Sauliaus Skvernelio idėjai atnaujinti politinius santykius su Rusija, 26% gyventojų nepalaikė premjero, dar 22% — neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

  Anot ministro, Lietuvos ir Rusijos dialogas galėtų apimti prekybą, energetiką, transportą, krovinių gabenimo sritį, žemės ūkį bei lietuvių kalbos mokytojų Kaliningrado srityje klausimą.

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pranešė, kad sprendimas perkelti "Iskanderį" buvo "reakcija į NATO žlugdančius veiksmus". Savo ruožtu Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas paaiškino, kad raketų sistemų dislokavimas Kaliningrado srityje yra susijęs su būtinybe apsaugoti Rusijos sienas nuo NATO ekspansijos.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nė vienos NATO šalies, ir aljanso vadovai apie tai žino.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė vėl papasakojo kolegoms iš NATO apie Rusijos grėsmę
  Tegai:
  "Iskander" raketų kompleksai Kaliningrade, Iskander, Andrius Kubilius, Rusija

  Svarbiausios temos