04:05 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  363

  Krašto apsaugos ministerijai pristačius visuotinės karo prievolės įvedimo galimybes, paaiškėjo, kad Visuotiniam vaikinų šaukimui reikia 400 milijonų eurų, o ir merginų — keturiskart daugiau

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Anksčiausias vaikinų visuotinis šaukimas galėtų įvykti 2024 metais, jeigu tam kasmet būtų skiriama po 105 milijonų eurų, praneša RIA Novosti su nuoroda į Krašto apsaugos ministeriją (KAM).

  Visuotinis ir vaikinų, ir merginų pašaukimas galėtų įsigalioti nuo 2026 metų, jeigu pasirengimui bus skiriami po 280 milijonų eurų.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis trečiadienį, vasario 7 dieną, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje pristatė ministerijos parengtą visuotinės karo prievolės įvedimo galimybių vertinimą.

  Pasak ministro, prieš priimant sprendimus būtina iš anksto įvertinti kitų valstybės institucijų indėlio galimybes, platesnio finansavimo įsipareigojimus ir kitus galimo visuotinio šaukimo įgyvendinimo klausimus.

  KAM duomenimis, visuotinis vaikinų šaukimas į kariuomenę apimtų apie 6300 jaunuolių kasmet, o jeigu tarnauti turės ir vaikinai, ir merginos, šis skaičius išaugtų iki beveik 12300 žmonių.

  Praeitą kartą ministras Karoblis teigė, kad visuotinis šaukimas galėtų atsirasti jau 2023 metais, jeigu šiam tikslui būtų skiriami papildomi 0,2% BVP.

  Krašto apsaugos ministerijos užsakymu 2016 metais gruodžio mėnesį visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės RAIT atliktos apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai teigiamai vertina privalomosios pradinės karo tarnybos naudą.

  Apie 81% apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12% apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7% gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi. Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais. 2018-aisiais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3800 šauktinių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti per dalyvavimą Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

  2018 metais šalies gynybinis biudžetas siekia 2,006% BVP — tai 873 milijonų eurų. Pernai Lietuva gynybai skyrė 723,8 milijonų eurų, o tai 1,8% BVP.

  Dar šia tema

  Ekspertai: Lietuva dar ne iki galo pasiruošusi visuotiniam šaukimui
  Karoblis kariuomenėje laukia tik savanorių
  Tegai:
  visuotinis šaukimas, Lietuvos kariuomenė, Krašto apsaugos ministerija, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos