10:24 2019 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB74.3534
  Lietuvos kariai, archyvinė nuotrauka

  Premjeras: kariuomenei pakanka vaikinų, merginų šaukti nereikia

  © Photo: Kauno savivaldybė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  103 0 0

  Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio manymu, visuotinis šaukimas yra svarstytinas ir jis gali atsirasti ne anksčiau kaip po 6-8 metų; be to, šiuo metu nėra poreikio visuotinai šaukti ir moteris, nes yra pakankamai vaikinų

  VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Saulius Skvernelis kol kas nepalaiko moterų visuotinio šaukimo į kariuomenę. Pasak premjero, jis palaiko moteris kariuomenėje, bet tik tuomet, kai jos eina į profesionalią karo tarnybą ir į savanoriškus krašto apsaugos sistemos dalinius. Apie tai jis kalbėjo Žinių radijo interviu ketvirtadienį.

  "Man buvo labai aiškiai išdėstyti argumentai. Pirmiausiaб finansiniai argumentai. Ir aš palaikau kariuomenę, šiuo atveju ir krašto apsaugos ministrą. Mane įtikino ir įrodyta skaičiais, kad šiandien reikalingas prioritetas mūsų kariuomenės modernizavimo, o visuotinis šaukimas yra svarstytinas ir galimas, turime kaštus", — kalbėjo Skvernelis. 

  Skvernelis įsitikinęs, kad šiuo metu svarbiausia yra kariuomenės modernizacija.

  Trečiadienį Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje pristatė ministerijos parengtą visuotinės karo prievolės įvedimo galimybių vertinimą.

  Pasak ministro, prieš priimant sprendimus būtina iš anksto įvertinti kitų valstybės institucijų indėlio galimybes, platesnio finansavimo įsipareigojimus ir kitus galimo visuotinio šaukimo įgyvendinimo klausimus.

  KAM duomenimis, visuotinis vaikinų šaukimas į kariuomenę apimtų apie 6300 jaunuolių kasmet, o jeigu tarnauti turės ir vaikinai, ir merginos, šis skaičius išaugtų iki beveik 12300 žmonių. Pasak ministro, visuotiniam vaikinų šaukimui į kariuomenę iš viso reikėtų apie 400 milijonų eurų. Siekiant šaukti merginas reikėtų keturiskart daugiau lėšų.

  Apie 81% apklausos respondentų nurodė, kad privalomoji pradinė karo tarnyba yra naudinga jaunuoliams. 12% apklaustųjų laikosi priešingos nuomonės, o 7% gyventojų nuomonės šiuo klausimu neturi. Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais. 2018-aisiais nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atlikti bus pašaukti 3800 šauktinių. Dar 210 aukštųjų mokyklų studentų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galės atlikti per dalyvavimą Jaunesniųjų karininkų vadų mokymuose.

  Dar šia tema

  Prezidentė: visuotiniam šaukimui reikia tinkamo pasirengimo
  Tegai:
  visuotinis šaukimas, Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos