16:43 2019 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB74.1694
  Baltijos jūra, archyvinė nuotrauka

  Rusija ir ES pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltijos jūroje

  © Sputnik / Евгения Новоженина
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24550

  Maskva ir Briuselis skirs 8,8 milijonų eurų bendradarbiavimo programai Baltijos jūroje, prie jų bus pridėta dar daugiau nei 260 milijonų eurų iš Europos regioninės plėtros fondo

  VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Europos Komisija, Rusija ir Vokietija pasirašė tarpvalstybinio bendradarbiavimo programos "Baltijos jūros regionas" finansinį susitarimą, praneša ES atstovybė Rusijoje.

  Briuselis ir Maskva skyrė po 4,4 milijonus eurų projektų finansavimui Rusijoje. Programos valdymo organas yra Vokietijoje. Prie 8,8 milijonų eurų sumos bus pridėta dar 263,8 milijono eurų, kurie buvo skirti programos biudžetui iš Europos regioninės plėtros fondo.

  ES ambasadorius Rusijos Federacijoje Markus Ederer pabrėžė, kad  ES ir Rusija per trumpą laiką pasirašė keletą tarpvalstybinio bendradarbiavimo programų, tarp jų  — neseniai dalyvaujant Lenkijai ir Lietuvai. Dabar šie susitarimai bus papildyti programa "Baltijos jūros regionas"

  "Tai įrodo, kad sunkiais laikais Europos Sąjunga ir Rusija gali ir yra pasirengusios bendradarbiauti tose srityse, kuriose jų interesai sutampa", — sakė ambasadorius.

  Tikimasi, kad ES ir Rusijos susitarimas sustiprins bendradarbiavimą Baltijos regione ir palengvins bendrų problemų sprendimo ieškojimą. Programos finansavimas skirtas tokioms sritims kaip inovacijų skatinimas; gamtos išteklių valdymas, tvarus transportas.

  Programoje dalyvauja aštuonios šalys — ES narės, įskaitant Daniją, Vokietiją, Latviją, Lietuvą, Lenkiją, Suomiją, Švediją ir Estiją, taip pat Rusiją ir Norvegiją.

  Dar šia tema

  Estijos išorės žvalgyba mato galimą grėsmę tik iš Rusijos
  Lietuvos valdžia aukoja piliečius vardan "Rusijos grėsmės" mito
  Buvęs ministras pirmininkas iškritikavo norinčius pagerinti santykius su Rusija
  Apklausa: lietuviai nori atnaujinti politinius santykius su Rusija
  Peskovas apie "Iskanderus" Kaliningrado srityje: Rusija niekam negrasina
  Tegai:
  bendradarbiavimo programa, Europos Sąjunga, Baltijos jūra, Rusija

  Svarbiausios temos