17:47 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka

  Buvusio Lietuvos prezidento bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija

  CC BY 3.0 / 2009_m._Respublikos_Prezidento_rinkimai_Valentinas_Mazuronis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4410

  Rolandas Paksas kaltinamas prekyba poveikiu; baudžiamoji byla gali pakenkti buvusio Lietuvos prezidento politinei karjerai

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Buvusio Lietuvos prezidento, europarlamentaro Rolando Pakso, "Lietuvos ryto" žiniasklaidos grupės vadovo Gedvydo Vainausko, taip pat verslininko Antano Zabulio bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Trijų teisėjų kolegija nagrinėja visuomenės interesui reikšmingas, taip pat itin sudėtingas ir sunkių nusikaltimų bylas. Paksas kaltinamas tuo, kad 2015 metais būdamas partijos "Tvarka ir teisingumas" lyderiu pažadėjo ir susitarė priimti 15 tūkstančių eurų kyšį iš Vainausko.

  Teisėsauga įtaria, jog už kyšį Paksas turėjo paveikti statybų inspektorius, kad šie leistų naudoti naują parduotuvę "Norfa" Prienuose. Abu asmenys kaltinami dėl prekybos poveikiu.

  Paksas visus kaltinimus neigia. 2004 metais Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino Paksą iš prezidento pareigų. Pasak paties politiko, tai atsitiko po to, kai jis pradėjo kovą su korupcija ir pradėjo domėtis pagrindiniais sandoriais, įskatant Lietuvos naftos komplekso perdavimą mažai žinomai amerikiečių kompanijai.

  Konstitucinis Teismas iki gyvos galvos uždraudė Paksui kandidatuoti į politiko arba kitas priesaikos reikalaujančias pareigas. Europos Žmogaus Teisių Teismas nurodė Lietuvai pakeisti sprendimą, tačiau iki šiol tai nebuvo padaryta.

  Tegai:
  Rolandas Paksas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos