02:44 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  325

  VGTRK yra įsitikinę, kad Lietuvos valdžia draudžia Rusijos žiniasklaidą dėl politinių laidų, kuriose skamba nemalonūs oficialiam Vilniui dalykai

  VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Lietuvos radijo ir televizijos komisija metams sustabdė televizijos programos "RTR Planeta" transliaciją, praneša LRTK spaudos tarnyba.

  "Lietuvos radijo ir televizijos komisija priėmė sprendimą dvylikai mėnesių sustabdyti televizijos programos "RTR Planeta" laisvą priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje", — teigiama pranešime.

  Nurodoma, kad šis sprendimas priimtas dėl "šioje programoje besikartojančių ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų — programos laidose nuolat kurstomos karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos idėjos".

  Kaip anksčiau pranešė VGTRK tarptautinių santykių direkcijos vadovas Piotras Fiodorovas, holdingas neketina cenzūruoti savo leidžiamos medžiagos tik dėl to, kad to reikalauja LRTK, tačiau gali išklausyti Lietuvos poziciją.

  Fiodorovas pabrėžė, kad nepaisant draudimų tarp Lietuvos žiūrovų VGTRK programos yra populiarios ir jie galės jas žiūrėti internetu.

  Anksčiau LRTK jau buvo dukart uždraudusi "RTR Planeta" transliaciją trims mėnesiams, o vėliau įpareigojo šį kanalą platinti tik per mokamą paslaugų paketą.

  2016 metų lapkritį komisija jau buvo nutraukusi trims mėnesiams Rusijos televizijos kanalo "RTR Planeta" transliaciją.
  Be to, Komisijos sprendimu "Pirmais Baltijas Kanals" neleidžiama vartoti Lietuvos vardo prekių ženkluose, naudojamuose televizijos programoje "Lietuvos laikas" ir rusų kalba transliuojamoje programoje "Litovskoje vremia".

  LRTK 2017 metų rugsėjo 20 dienos posėdyje priėmė sprendimą riboti laisvą Rusijos televizijos programos "TVCI" priėmimą Lietuvos Respublikos teritorijoje šešiems mėnesiams.

  Rusijos užsienio reikalų ministerija apkaltino Baltijos šalių valdžią priešišku nusistatymu Rusijos žiniasklaidos atžvilgiu. Anot Rusijos diplomatų, Baltijos šalių puolimas  "ryškiai rodo, ko iš tikrųjų vertas Rygos, Talino ir Vilniaus demokratijos ir žodžio laisvės principų laikymasis".

  Dar šia tema

  Lietuva laukia pasiteisinimų iš "RTR Planeta" ir "TVCI" arba taikys sankcijas
  Lietuviška televizija: Čeburaška ar Kūlverstukas
  Latvijoje Rusijos televizijos kanalus pasiūlė pripažinti "užsienio agentais"
  Lietuvos radijo ir televizijos centras kaltinamas neteisėta veikla
  Tegai:
  televizijos kanalas, draudimas, VGTRK, Lietuvos radijo ir televizijos komisija, RTR Planeta, Lietuva

  Svarbiausios temos