01:32 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  143

  Išvakarėse NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Šiaurės Atlanto aljansas ragina Rusiją užtikrinti raketų kompleksų dislokavimo Kaliningrado srityje skaidrumą

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusijos Valstybės Dūmoje atsakė Šiaurės Atlanto aljansui į raginimą užtikrinti raketų kompleksų dislokavimo Kaliningrado srityje skaidrumą, praneša RIA Novosti.

  Išvakarėse NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Aljansas ragina Rusiją būti skaidriai raketų kompleksų "Iskander" dislokavimo pasienyje su Europa klausimu ir neatskleidžia turimos informacijos šiuo klausimu.

  "Iš kokio išgąsčio? Tai mūsų teisėta teritorija, ką norime, tą ir darome. Skirtingai nuo jų, kurie kviečia amerikiečius ir kitus nedraugiškus mums žmones", — pareiškė žurnalistams Valstybės Dūmos Gynybos komiteto vadovas Vladimiras Šamanovas.

  Gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švitkinas pabrėžė, kad Rusija neprivalo teikti Aljansui informacijos apie ginklų dislokavimą savo teritorijoje, nes nėra pagrindo keistis tokia informacija. Jis pabrėžė, kad "NATO dar kartą veikia pagal savo dvigubus standartus, sako viena, o iš tikrųjų organizuoja visai kita".

  Iskander, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Mes veikiame pagal tarptautinę teisę, kitaip nei Jungtinės Amerikos Valstijos. Be to, mūsų teisė (spręsti — Sputnik), kur dislokuoti ("Iskander" — Sputnik), kokiu kiekiu, remiantis mūsų nacionaliniais interesais, bet griežtai laikantis tarptautinės teisės normų", — sakė parlamentaras.

  Vasario pradžioje Rusija patvirtino, kad Kaliningrado srityje dislokavo branduolinį užtaisą galintį nešti raketas "Iskander".

  Pasak Lietuvos krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, anksčiau Rusija šį raketų kompleksą atveždavo pratyboms, tačiau "šį kartą situacija yra kita — tai yra nuolatinis dislokavimas, turint visą tam reikalingą infrastruktūrą".

  Pentagonas sureagavo į šią žinią ir pabrėžė, kad Rusija nepažeidė dvišalių susitarimų, tačiau "Iskander" dislokavimas turi destabilizuojantį poveikį, atsižvelgiant į komplekso puolamuosius pajėgumus ir artumą pire kelių NATO sąjungininkų.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, komentuodamas komplekso "Iskander" dislokaciją Kaliningrado srityje, teigė, kad Rusija niekam negrasina, tačiau turi suverenią teisę dislokuoti ginkluotę bet kurioje savo teritorijos dalyje.

  Dar šia tema

  Konstruktorius: Vakarai neturi priemonių prieš "Iskander"
  Pentagonas sureagavo į "Iskander" dislokavimą Baltijos šalyse
  "Iskander" — amžiams: kodėl NATO gali nesvajoti apie dominavimą Baltijos šalyse
  Rusija dislokavo "Iskander" kompleksus Kaliningrado srityje
  NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
  Tegai:
  "Iskander" raketų kompleksai Kaliningrade, NATO, Jensas Stoltenbergas, Rusija

  Svarbiausios temos