10:54 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  NATO valstybių gynybos ministrai Briuselyje aptarė "karinio Šengeno" įsteigimo sąlygas

  VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. NATO valstybių gynybos ministrai susitarė sukurti "karinį Šengeną" Aljanso teritorijos ribose, praneša RIA Novosti.

  Briuselyje NATO gynybos ministrai aptarė esminius NATO vadovavimo struktūros adaptavimo parametrus, kurie taps pagrindu galutiniams sprendimams dėl NATO vadovavimo struktūros.

  Ministerijų vadovai patvirtino komandinio štabo, kuris užtikrins sklandų sausumos pajėgų judėjimą Europoje kolektyvinės gynybos atveju.

  Pirmasis šią idėją iškėlė buvęs JAV kariuomenės vadas Europoje, generolas leitenantas Benas Hodžensas. Jis paskelbė, kad sąjungininkų kariuomenės ir karinė technika privalo judėti "taip pat greitai, kaip ir migrantai".

  Anot Hodženso, šiuo metu gauti leidimą karinei technikai judėti yra labai sunkus procesas. Pavyzdžiui, JAV sausumos pajėgų perdislokavimas iš  Lenkijos į Vokietiją užtrunka 15 dienų.

  Šį pasiūlymą palaikė kitos valstybės, tarp jų Lietuva, Nyderlandai, Estija.

  Tuo pat metu stebėtojai nurodo įvairias kariuomenės perkėlimo infrastruktūros problemas: ES šalių keliai ir tiltai nepritaikyti sunkiai karinei technikai, tuneliai pernelyg žemi, o kilimo ir tūpimo takai nėra skirti karinei aviacijai.

  Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną" >>

  Galutinio sutarimo dėl naujos struktūros, naujų vadaviečių geografinės lokacijos  įgyvendinimo terminus, laukiama NATO gynybos ministrų susitikime birželį ir NATO vadovų susitikime liepos mėnesį.

  Paskutinį kartą NATO vadovavimo struktūra buvo adaptuota 2011 metais, tačiau naujos saugumo grėsmės ir iššūkiai paskatino Aljansą adaptuoti savo struktūrą, kad gebėtų tinkamai atsakyti taikos, krizės ir karo metu, rašo Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Dar šia tema

  Lietuva spartina kibernetinio saugumo centro įkūrimą
  ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
  Tegai:
  karinis Šengenas, laisvas judėjimas, karinė technika, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos