11:48 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (352)
  32

  Lietuvos prezidentė susitikime su Europos Komisijos vadovu pabrėžė, kad atominės elektrinės statybos Astrave klausimas turėtų būti svarstomas visos Europos mastu

  VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Europos Sąjunga palaikė Lietuvos poziciją, kad Baltarusijoje statomos atominės elektrinės saugumas yra visos Europos klausimas, kuriam turi būti skiriamas nuolatinis dėmesys visos Bendrijos mastu, pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

  Apie tai pareiškė Europos Komisijos pirmininkas Žanas-Klodas Junkeris susitikime su šalies vadove Dalia Grybauskaite.

  "Europos Komisijos pirmininkas yra išsakęs tvirtą paramą Lietuvos pozicijai, kad tai yra visos Europos klausimas, kuriam turi būti skiriamas nuolatinis dėmesys visos Bendrijos mastu", — teigiama spaudos tarnybos pranešime.

  Be to, susitikime aptartas strateginių Lietuvos energetikos ir infrastruktūros projektų įgyvendinimas. Grybauskaitė Komisijos pirmininkui pristatė Lietuvos tikslus: lėšos Ignalinos AE uždaryti, sanglaudai, išmokos Lietuvos žemdirbiams, parama strateginiams infrastruktūros projektams įgyvendinti.

  Taip par šalies vadovė pabrėžė, kad jog pačios Europos saugumui itin svarbu, kad ES elektros direktyva bei europiniai saugumo ir skaidrumo standartai būti taikomi visoms šalims, siekiančioms patekti į ES elektros rinką.

  Lietuva pateikia pretenzijas Baltarusijos atominei elektrinei praktiškai nuo tos akimirkos, kai Minske  priimtas sprendimas dėl AE statybos, teigdama, kad elektrinė neva nebus pakankamai saugi. Vilnius inicijuoja elektros energijos pirkimo iš Baltarusijos AE draudimą ES.

  Pernai birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugsėjį Lietuvos energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios branduolinės elektrinės, veiksmų planą. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

  2018-ųjų sausį Lietuvos institucijų darbo grupė peržiūrėjo Baltarusijos atominės elektrinės streso testų ataskaitą ir suformulavo daugiau kaip šimtą pastabų ir klausimų dėl šios elektrinės, statomos Astrave, atsparumo ekstremalių reiškinių poveikiui.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (352)

  Dar šia tema

  Minskas dislokuos zenitinį raketinį pulką šalia Astravo AE
  Baltarusija padėkojo Latvijai už poziciją dėl Astravo AE
  Lukašenko kviečia Ignalinos atomininkus dirbti Astravo AE
  URM suabejojo Astravo AE straso testų rezultatais
  Minskas: Lietuvos atsisakymas nuo Astravo AE energijos neįtakos jos ekonomikos
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Europos Komisija (EK), Europos Sąjunga, Lietuva

  Svarbiausios temos