12:12 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  F-15C Eagle, archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai du kartus lydėjo rusų orlaivius

  © Фото: Lietuvos respublikos krašto apsaugos ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (182)
  3101

  Praėjusią savaitę NATO naikintuvai lydėjo Rusijos Su-34 ir An-12

  VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Vasario 12-18 dienomis NATO naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti Rusijos Federacijos karinius orlaivius, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  F-16 Fighting Falcon, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Ковалев

  Ministerijos duomenimis, vasario 15 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį An-12, skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido pagal iš anksto pateiktą skrydžio planą, be radiolokacinio atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

  Tą pačią dieną naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį Su-34, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Su-34 skrido be skrydžio plano, be radiolokacinio atsakiklio, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

  NATO oro policijos misiją nuo sausio mėnesio perėmė Danijos oro pajėgų kontingentas, tai keturi "F-16 Fighting Falcon" naikintuvai.

  NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004-ųjų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvavo jau 17 sąjungininkių šalių. JAV kontingento misija bus 45-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

  Rusijos Gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių lėktuvų skrydžiai vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (182)

  Dar šia tema

  NATO naikintuvai praėjusią savaitę nekilo lydėti Rusijos orlaivių
  KAM: NATO naikintuvai praėjusią savaitę nekilo lydėti Rusijos orlaivių
  NATO naikintuvai praėjusią savaitę nekilo lydėti Rusijos karinių orlaivių
  Paskutinę 2017 savaitę NATO naikintuvai du kartus lydėjo Rusijos orlaivius
  KAM: NATO naikintuvai tris kartus lydėjo Rusijos orlaivius
  Tegai:
  orlaivis, naikintuvai, NATO, Kaliningrado sritis, Rusija

  Svarbiausios temos