22:06 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  NATO šalių vadovai, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė dalyvaus Baltijos šalių ir JAV viršūnių susitikime Vašingtone

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4102

  Balandį Vašingtone vyks Baltijos šalių ir JAV viršūnių susitikimas, kuriamе daugiausia dėmesio bus skiriama aktualiems regiono ir transatlantiniams klausimams aptarti, tarp kurių: gynyba, energetinis saugumas ir verslo ryšių stiprinimas

  VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė balandžio 3 dieną Vašingtone dalyvaus Baltijos valstybių ir Jungtinių Amerikos Valstijų viršūnių susitikime, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  "Aukščiausio lygio susitikimas Vašingtone demonstruoja ypač artimus Baltijos šalių ir Jungtinių Amerikos Valstijų ryšius bei egzistuojantį glaudų Lietuvos bendradarbiavimą su JAV", — sakoma pranešime.

  Pasak prezidentės, toks susitikimas Lietuvos šimtmečio metais leis įtvirtinti strateginę partnerystę su Jungtinėmis Valstijomis ir nubrėžti tolesnes bendradarbiavimo gaires ateinantiems metams.

  Lietuvos vadovė kartu su Latvijos prezidentu Raimondu Vėjuoniu, Estijos prezidente Kersti Kaljulaid ir JAV prezidentu Donaldu Trampu aptars aktualius regiono ir transatlantinius klausimus. Susitikime daug dėmesio planuojama skirti gynybos, energetinio saugumo ir verslo ryšių stiprinimui.

  Valstybių vadovai ketina aptarti ir pasirengimą artėjančiam NATO viršūnių susitikimui, kuriame bus siekiama tolesnių sprendimų reformuoti Aljanso gynybą ir stiprinti rytinį jo flangą.

  Lietuvos prezidentė su JAV prezidentu Donaldu Traumpu susitiko 2017 metais Briuselyje ir Varšuvoje. Pernai taip pat įvyko Baltijos šalių prezidentų susitikimai su JAV viceprezidentu Mike‘u Pencu Miunchene ir Taline.

  Dar šia tema

  JAV verčia "rusofobiškas" Baltijos šalis tiekti mirtiną ginklą Ukrainai
  JAV branduolinės doktrinos grėsmė: Rusija gali nusitaikyti į Baltijos šalis
  JAV branduolinis ginklas Rytų Europai — išsigelbėjimas ar grėsmė?
  Tegai:
  Baltijos šalių ir JAV viršūnių susitikimas, Dalia Grybauskaitė, Baltijos šalys, Vašingtonas, JAV

  Svarbiausios temos