09:48 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  45

  Organizavę žygį Lietuvoje dislokuoti danų kariai prieš žygį pagamino medinį kryžių ir su prie jų prisijungusiais Lietuvos, Čekijos, Kanados, Nyderlandų, Portugalijos bei Vengrijos kariais įveikė 25 kilometrų atstumą ir pastatytė kryžių Kryžių kalne

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Danijos karinių oro pajėgų kariai, šiuo metu vykdantys NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, vasario 25 dieną organizavo antrąjį DANCON (Danish Contingent) žygį, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Žygiui pasirinktas 25 kilometrų atstumas maršrutu nuo Oro gynybos bataliono Radviliškyje iki Aviacijos bazės Šiauliuose.

  DANCON žygiai rengiami šalyse, kuriose dislokuojami Danijos kariai. Tai yra vienas seniausių NATO šalių kariuomenių žygių, skaičiuojantis net 46 gyvavimo metus.

  Iššūkį žygiuoti, kad ir koks žvarbus oras ir žema temperatūra vyravo sekmadienį, priėmė apie 100 Lietuvos, Danijos, Čekijos, Kanados, Nyderlandų, Portugalijos ir Vengrijos karių. Kariai atvyko iš NATO pajėgų integravimo vieneto, esančio Vilniuje, taip pat iš Lietuvos Karinių oro, Sausumos ir Karinių jūrų pajėgų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų, mokymo ir logistikos vienetų, taip pat šauktiniai kariai iš Motorizuotosios pėstininkų brigados "Žemaitija".

  Žygyje dalyvavęs Danijos Karališkųjų karinių oro pajėgų NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingento vadas pulkininkas leitenantas Casperas Borge Nielsenas (Casper Borge Nielsen) padėkojo už pademonstruotą karinę brolišką bendrystę viso žygio metu. Pasak Danijos karininko, beveik —20 laipsnių šaltis neišgąsdino žygio dalyvių ir visi iki vieno, demonstruodami karišką ištvermę ir solidarumą, įveikė maršrutą. Visiems finišavusiems Danijos kontingento vadas įteikė sertifikatus ir DANCON žygio medalius.

  Danų kariai prieš žygį pagamino medinį kryžių, kuris buvo nešamas iš Oro gynybos bataliono į Aviacijos bazę, o vėliau pastatytas Kryžių kalne.

  DANCON žygis pirmą kartą organizuotas 1972 metais Kipre, vėliau Kroatijoje, Kosove, Afganistane, Irake, Libane, Eritrėjoje, Kuveite, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kitose šalyse. Lietuvos kariai jau yra dalyvavę DANCON žygiuose tarptautinėse operacijose Balkanuose ir Afganistane. Įprastai žygis atliekamas 25 arba 40 kilometrų distancijose, kiekvienas dalyvis turi nešti ne mažiau nei dešimt kilogramų svorio kuprinę.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida: Bundesveras ketina siųsti Rusijai "aiškų signalą"
  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Lietuvos Kazlų Rūdos poligone treniruojasi NATO bataliono kariai
  Tegai:
  Kryžių kalnas, kariai, DANCON žygis, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos