11:55 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (424)
  78

  Vilnius stengiasi primesti visas savo problemas Briuseliui, kas byloja apie tai, kad valstybė negali savarankiškai susidoroti su sunkumais, mano politologas Vladimiras Bruteris

  VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Interviu Sputnik Lietuva Rusijos  Tarptautinių humanitarinių ir politinių studijų instituto ekspertas, politologas Vladimiras Bryteris pabrėžė, kad Vilnius stengiasi priversti ES spręsti problemas, kurios visai neliečia Sąjungos.

  Taip politologas komentuoja Vilniaus miesto ir Švenčionių rajono savivaldybių norą įsigyti civilinės saugos priemonių, skirtų užtikrinti gyventojų apsaugą po galimos avarijos Astravo atominėje elektrinėje  ES lėšomis.

  "Lietuva nori dar kartą priversti ES kovoti prieš Baltarusijos AE, nes mano, kad tai labai pakenks jau ir taip silpnai Lietuvos ekonomikai ir sukurs papildomų galimybių pritraukti lėšas energijos pardavimui pasaulio ar regiono rinkose. Galų gale, Lietuva dar kartą pasirodo kaip labai vargšė prašytoja, kuri stengiasi visas savo problemas primesti Europai, ir dar kartą įrodo, kad nei vienos problemos Lietuva negali išspręsti savarankiškai", — pabrėžė ekspertas.

  Vilniaus ir Švenčionių rajono savivaldybės ketina šiam projektui iš viso išleisti 1 milijoną eurų, Vilniaus savivaldybei su ES lėšomis tektų 500 tūkstančių eurų, Švenčionių — daugiau nei 100 tūkstančių eurų, likusi dalis lėšų priemonėms būtų skirta Baltarusijai. Pinigai būtų skiriami iš ES kaimynystės programos, skirtos Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimui.

  Tarp planuojamų įsigyti priemonių — mobilaus sanitarinio švarinimo įrangos komplektai, t. y. didelės palapinės su specialia vandens tiekimo, panaudoto vandens saugaus pašalinimo įranga vandeniui, dušais, šildymo sistemomis.

  Pernai birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (424)

  Dar šia tema

  ES įdėmiai stebi Astravo AE saugumą, pareiškė EK vadovas
  Minskas dislokuos zenitinį raketinį pulką šalia Astravo AE
  Lukašenko kviečia Ignalinos atomininkus dirbti Astravo AE
  Tegai:
  radiacija, Astravo AE, Europos Sąjunga, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos