01:34 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Priekybos karas, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: Baltijos šalys rimtai nukentėjo nuo prekybos karų tarp ES ir JAV

  © Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Pasipriešinimas prekybos srityje tarp Briuselio ir Vašingtono yra beveik neišvengiamas, visų pirma tai turės įtakos silpniausioms šalims, mano ekspertas Aleksejus Zubetsas

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuvos, Latvijos ir Estijos užsienio reikalų ministrai susirūpinę dėl galimo prekybos karo pradžios. Apie tai jie pareiškė susitikime su JAV valstybės sekretoriumi Reksu Tillersonu Vašingtone.

  Susirūpinimą kelia galimas importo muitų įvedimas plienui ir aliuminui.

  Anksčiau JAV paskelbė, kad planuoja įvesti importo muitus plienui ir aliuminui ilgam laikui ir jau šią savaitę. Pasak Vakarų ekspertų ir politikų, Vašingtono sprendimas gali išprovokuoti prekybos karą su kai kurių šalių nuolatiniu muitų didinimu.

  Interviu su Sputnik Lietuva ekonomikos mokslų daktaras, Finansinio universiteto prie Rusijos Federacijos Vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubetsas  papasakojo, kad Trampas įveda naujus muitus šalyje, kad galėtų pasipriešinti politiniam spaudimui ir parodyti savo rinkėjams ekonomines pergales.

  "Tam jam reikia apriboti to paties plieno, aliuminio produkcijos importą iš kitų šalių į Jungtinių Valstijių teritoriją tam, kad  būtų galima padidinti savo pramonę. Todėl jo veiksmai  nukreipti į importo apribojimą, įskaitant ES šalis. Tai visiškai pagrįsta politikos atžvilgiu, ir tolimesnis priekybos karo griežtinimas atrodo beveik neišvengiamas", — sakė ekspertas.

  Zubetsas taip pat pridūrė, kad Europos Sąjunga neliks nuošalyje ir taip pat imsis atsakomųjų priemonių prieš Jungtines Amerikos Valstijas, o nukentės silpnesnės ES šalys.

  "Silpniausiomis šiuo atveju yra Baltijos šalys, ekonomiškai, bet ne tik jos, bet ir jos taip pat. Kadangi tos šalys, kurios negali parduoti savo produkсijos JAV teritorijoje, ieškos naujų rinkų. Konkurencija sustiprės, ir galima laukti, kad Baltijos šalys patirs gana rimtą materialinę žalą. Juolab kad tie patys amerikiečiai šiuo metu daro gana didelį spaudimą finansų sistemai, pavyzdžiui, Latvijos. Tai yra žinomas faktas… Manau, tas pats atsitiks su Baltijos valstybėmis, juolab, kad Europos Sąjunga mažina savo dotacijas Baltijos šalims", — pabrėžė jis.    

  Dar šia tema

  Net Vakarų valstybės neleidžia sau tokių išpuolių prieš Rusiją kaip Baltijos šalys
  Baltijos šalys prašo JAV rimčiau žiūrėti į "Rusijos grėsmę"
  Rusija plėtos transporto infrastruktūrą Baltijos baseine
  Rizikuojama milijardu eurų: ar susitars Baltijos šalys dėl "Rail Baltica"
  Diplomatas atskleidė, kaip Baltija 2000-aisiais pakenkė Rusijos ir ES santykiams
  Tegai:
  prekybiniai santykiai, Baltijos šalys, Europos Sąjunga, JAV

  Svarbiausios temos