09:07 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  101

  Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad artimiausiu metu reikia planuoti tiek nacionalines išlaidas, tiek NATO investicijas į regioninę oro gynybos sistemą

  VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius paragino nedelsiant priimti sprendimus siekiant sukurti efektyvią oro gynybą Baltijos šalyse, praneša URM spaudos tarnyba. 

  Apie tai ministras pareiškė Vašingtone vykstančioje Lietuvos ir JAV konferencijoje, skirtoje Baltijos regiono oro gynybos klausimams.

  "Oro gynyba yra vienas svarbiausių aspektų planuojant Baltijos valstybių gynybos sistemą. Siekiant sukurti efektyvią oro gynybą reikia neatidėliojant priimti sprendimus, kiek galima greičiau suplanuoti tiek nacionalines, tiek NATO investicijas", — pasakė ministras.

  Linkevičius pabrėžė, kad Vilnius jau ėmėsi konkrečių žingsnių vystydamas antžeminę oro gynybos sistemą  ir įsigijo vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemą iš NASAMS.

  Pernai spalį KAM pasirašė sutartį, pagal kurią Karinės oro pajėgos už 110 milijonų eurų iš NASAMS gamintojos Norvegijos kompanijos "Kongsberg" įsigys įrangą dviems oro gynybos baterijoms, logistinį sistemos palaikymo paketą ir mokymus sistemos operatoriams bei priežiūros specialistams.

  Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi mažo nuotolio oro gynybos sistemas. Kitų metų biudžeto plane numatyta, kad 2018 metais Lietuvos gynybinis finansavimas pasieks 2,006% BVP, tai 873 milijonai eurų. Šiuo metu Lietuva gynybai skiria 723,8 milijonus eurų, tai yra, 1,8% BVP.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  KAM vykdys pirkimus už apytiksliai 265 mln eurų
  Pasaka apie "blogą kaimynę": kam Grybauskaitė kalba apie Rusiją Davose
  Karoblis pasiskundė, kad KAM vėl trūksta pinigų
  KAM vadovas: NATO turi atremti visų tipų grėsmes
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, NASAMS, Linas Linkevičius, Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos