22:36 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)
  56

  Susitikęs su Lenkijos ministru pirmininku jau po to, kai abiejų šalių energetikos ministrai pasirašė supratimo memorandumą, Skvernelis padėkojo už Lenkijos poziciją Astravo AE atžvilgiu

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Lietuvos ir Lenkijos energetikos ministrai Žygimantas Vaičiūnas ir Krzysztofas Tchorzewskis penktadienį pasirašė Supratimo memorandumą dėl sustiprinto strateginio bendradarbiavimo energetikos srityje.

  Pačiame dokumente Astravo atominė tiesiogiai neminima, tačiau abiejų šalių siekiai dėl jėgainių statybų sutampa. Lietuva ir Lenkija kartu nori pasiekti, kad Rusija ir Baltarusija laikytųsi tokių pačių aplinkosaugos ir kitų saugos reikalavimų kaip ES narės.

  "Labai vertiname Lenkijos poziciją nepirkti elektros iš nesaugios Astravo atominės elektrinės", — sakė spaudos konferencijos metu Saulius Skvernelis, susitikęs su Lenkijos premjeru Mateuszu Morawieckiu.

  Anot Skvernelio, pasirašyti susitarimai turėtų suteikti papildomą impulsą šalių bendradarbiavimui. Be to, premjeras padėkojo Morawieckiui už Baltijos šalių sinchronizaciją per Lenkiją.

  Susitikime ministrai pirmininkai aptarė "Via Baltica" bei "Rail Baltica". Skvernelis patvirtino, kad netrukus pietryčių Lietuvoje bus rodomi 5 lenkiški televizijos kanalai, o iki 2023 metų Kauną ir Varšuvą sujungs greitkelis.

  Pernai birželį Seimas įstatymu pripažino branduolinę elektrinę, statomą Astravo rajone, keliančia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Rugsėjį Lietuvos energetikos ministerija parengė ir pateikė Vyriausybei svarstyti būtinųjų priemonių, skirtų apsisaugoti nuo Baltarusijoje statomos nesaugios branduolinės elektrinės, veiksmų planą. Baltarusija teigia, kad AE atitiks aukščiausius saugos standartus.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (88)

  Dar šia tema

  Branduolinis kuras bus atvežtas į Astravo AE jau šiais metais
  Minskas dislokuos zenitinį raketinį pulką šalia Astravo AE
  ES įdėmiai stebi Astravo AE saugumą, pareiškė EK vadovas
  Tegai:
  energetika, Astravo AE, Mateuszas Morawieckis, Saulius Skvernelis, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos