07:14 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Nord Stream 2, archyvinė nuotrauka

  Lietuva, Latvija ir Lenkija ragina ES reaguoti į "Nord Stream 2"

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2702

  Seimo pirmininko teigimu, šis projektas yra "politinis įrankis", kuris sukurtas siekiant atimti iš Europos energetinę nepriklausomybę

  VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Latvijos ir Lenkijos parlamentų vadovai kartu su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu pasirašė kreipimąsi į Europos valstybių parlamentų vadovus dėl "Nord Stream 2".

  Kreipimesi į Europos valstybių parlamentų vadovus atkreipamas Europos šalių dėmesys į Europos Energetinės sąjungos pagrindinius principus ir politinį dujotiekio "Nord Stream 2" kontekstą.

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Latvijos Seimos pirmininkė Inara Mūrniecė ir Lenkijos Seimo maršalka Marekas Kuchcinskis ragina Europos valstybių parlamentus aktyviau įsitraukti į skaidrią, pasitikėjimu grįstą diskusiją, nuo kurios priklausys viso kontinento skaidrios Europos Sąjungos energetinės rinkos išlaikymas.

  "Šis projektas yra pateikiamas kaip komercinis, tačiau tai neabejotinai yra politinis įrankis, kuris didins Europos Sąjungos priklausomybę nuo vieno energijos šaltinio — iš Rusijos", — teigia Pranckietis.

  Anot jo, dujotekis yra "geopolitinis projektas", paremtas "Rusijos politiniu sprendimu" atsisakyti dujų tranzito per Ukrainą.

  Išvakarėse Lenkijos ministras pirmininkas Mateuszas Moraveckis pareiškė, kad Varšuva tapo nepriklausoma nuo Rusijos dujų ir sukritikavo "Nord Stream 2" projektą. Pasak Moraveckio, Lenkija ir Baltijos šalys mano, kad "Nord Stream-2" projektas yra "labai pavojingas šiai Europos daliai".

  Praėjusią savaitę tapo žinoma, kad Lietuva nusprendė pasitraukti iš Europos dujų bendrovių asociacijos "Eurogas", kadangi nesutinka su organizacijos pozicija dėl Rusijos projekto "Nord Stream 2".

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas. Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos išėjimas iš "Eurogas" apsunkins "Nord Stream-2" statybą
  "Spiegel" gąsdina vokiečius "Nord Stream-2" nuostoliais
  Įvardyti tikėtini "Nord Stream-2" statybos pradžios terminai
  Vokietija leido "Nord Stream-2" statybą savo teritorijoje
  Tegai:
  Nord Stream-2, Latvija, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos