18:25 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Karinės pratybos, archyvinė nuotrauka

  Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose kariai treniruosis atremti hibridines grėsmes

  © Lietuvos kariuomenė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  13506

  Kovo 12–18 dienomis Gaižiūnų poligone, Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose, Jonavoje, Žiežmarių bei Užusalių gyvenvietėse vyks karinės padalinių integravimo pratybos

  VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Pratybų tikslas — treniruoti Bataliono kovinę grupę planuoti ir vykdyti operacijas prieš hibridinės kilmės grėsmes, taip pat tobulinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" padalinių kovinius veiksmus, rašoma Kariuomenės pranešime spaudai.

  Pratybose dalyvaus Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas", Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono, taip pat Generolo Romualdo Giedraičio artilerijos, Oro gynybos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai. Šiose pratybose taip pat treniruosis ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai.

  Pratybų metu miestų teritorijoje, pagrindiniais ir rajonų keliais vyks karinių transporto priemonių judėjimas, didesnėmis ir mažesnėmis grupėmis veiks ginkluoti kariai. Bus naudojami garsiniai-imitaciniai šaudmenys bei dūminiai užtaisai.

  Kovo 14 dieną 12:00-14:00 Žiežmarių gyventojus ir svečius kviečiame atvykti  į Nepriklausomybės aikštę, kurioje vyks ginkluotės ir technikos paroda. Nepraleiskite progos susipažinti su Lietuvos kariuomenės naudojama įranga bei ekipuote, taip pat pabendrauti su kariais.

  Anksčiau Lietuvoje jau buvo surengtos pratybos prieš "hibridines grėsmes", kurios, pasak valdžios, gali kilti iš Rusijos. Pratybose dalyvavo ne tik kariai, bet ir teisėsaugos institucijų bei svarbių strateginių valstybės objektų atstovai. Baltijos šalys nuolat kalba apie "Rusijos grėsmę". 2016 metais Varšuvoje NATO šalių vadovų susitikime nuspręsta dislokuoti NATO priešakinių pajėgų batalionus Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos teritorijose.

  Amerika išmokys Lietuvą pasirinkti "tinkamą" prezidentą >>

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neketina pulti nei Baltijos regiono šalių, nei kitų NATO šalių. Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Aljansas puikiai žino, kad tokių planų šalis neturi, tačiau pasinaudoja situacija, kad dislokuotų daugiau karinės technikos ir batalionų prie Rusijos sienos.

  Dar šia tema

  JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
  Lietuvos valdžia aukoja piliečius vardan "Rusijos grėsmės" mito
  Tegai:
  hibridinės grėsmės, karinės pratybos, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos