07:36 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1900
 • RUB90.1153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Baltijos ir Rytų Europos šalys yra Šiaurės Atlanto aljanso avangardas; tai susiję su artumu prie Rusijos sienų, mano ekspertas Miksimas Jurakovas

  NATO Europoje kuria "karinio Šengeno" zoną, kurios pagalba blokas ketina gauti galimybę maksimaliai greitai permesti pajėgas prie Rusijos sienų. Tai RF gynybos ministro pavaduotojo generolo pulkininko Aleksandro Fomino nuomonė.

  JAV karinė technika Lemkijoje, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Krzysztof Mystkowski

  Interviu  Sputnik Lietuva Rusijos tautų draugystės universiteto Strateginių tyrimų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas Maksimas Jurakovas papasakojo, kad dabar pagrindinės NATO jėgos sutelktos Baltijos šalyse. "Karinio Šengeno" klausimai bus "šlifuojami" artimiausių pratybų, kurias NATO rengs 2018 metais, metu. Kas liečia konkrečius vadinamojo "karinio Šengeno" veiksmus, aš manau, kad jų bus imtasi artimiausioje ateityje, todėl kad dabar Baltijos ir Rytų Europos šalys yra Šiaurės Atlanto Aljanso avangardas, būtent ten sukoncentruotos pagrindinės Aljanso jėgos, ten vyksta pagrindinės pratybos", — pabrėžė ekspertas.

  Jurakovas pridūrė, kad "karinio Šengeno" kūrimas Europoje susijęs su artumu prie Rusijos sienų.

  "Jau visiems kariškiams ir ekspertams akivaizdu, kad tokios pratybos turi būtent antirusišką charakterį ir nukreiptos, kad pasipriešinti Rusijos Federacijai. Be to, tokiose pratybose dalyvauja daugiausia rusakalbiai, naudojama arba tarybinė, arba rusiška technika, kurios iki šiol yra kai kurių šalių apsiginklavime. Ir savo ruožtu pabrėžia, kad tokios pratybos bus rengiamos daug intensyviau, turės vis ryškesnį antirusišką pobūdį", —  sakė jis. 

  Dar šia tema

  Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną"
  Lietuva siūlo Europos Sąjungai sukurti "karinį Šengeną"
  NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
  Dislokavus NATO padalinius Baltijos šalys tapo JAV įkaitais
  Tegai:
  karinis Šengenas, NATO, Rusija

  Svarbiausios temos