23:03 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Seimas nusprendė nepanaikinti Konstituciją šiurkščiai pažeidusio ir priesaiką sulaužiusio parlamentaro Mindaugo Basčio mandato, Pranckietis neigiamai vertina tokį sprendimą

  VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Antradienį Seimas slaptu balsavimu apsisprendė nenaikinti parlamentaro Mindaugo Basčio, apkaltinto sulaužius priesaiką ir pažeidus Konstituciją, mandato.

  Už tai, kad parlamentaro mandatas būtų panaikintas, balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 21, susilaikė 24, dar vienuolika biuletenių buvo negaliojančių. Tam, kad parlamentaro mandatas būtų panaikintas apkaltos būdu, už tai slaptu balsavimu turi pasisakyti ne mažiau kaip trys penktadaliai Seimo narių, t. y. 85 parlamentarai.

  Po balsavimo rezultatų paskelbimo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis neigiamai įvertino tokį sprendimą.

  "Tokia balsavimo dėl Mindaugo Basčio Seimo nario mandato panaikinimo pabaiga yra tiesiog nepateisinama. Tai įrodo, kad asmeniniai žmonių, kurie atstovauja Lietuvai, interesai peržengė viešąjį interesą. Seimo nario mandatas lieka rankose žmogaus, kuris nuslėpė ryšius, turinčius reikšmės valstybės paslapčių saugumui ir dėl kurių Konstitucinis Teismas pripažino, jog jis vienareikšmiškai prarado valstybės pasitikėjimą. Gėda. Griežtai smerkiu tokius balsavimo rezultatus", — pasisakė Pranckietis.

  Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė raštą, kuriame, kaip skelbiama viešai, pabrėžiama, jog parlamentaras Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos "Rosatom" atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat — buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

  Laidų vedėjas Mackevičius: Bastys — racionalus ir nuoseklus politikas >>

  Pernai kovą 45 Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui. Balandžio pabaigoje Generalinė prokuratūra paskelbė, kad atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio galimų ryšių su kriminaliniais asmenimis bei pagalbos kitai valstybei.

  Dar šia tema

  Nacionalinio saugumo komitetas: informacija apie Basčio ryšius yra rimta
  Seimo komitetas pradėjo tyrimą dėl Basčio ryšių su rusais
  Tegai:
  mandatas, Mindaugas Bastys, Lietuva

  Svarbiausios temos