13:43 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Prezidentės teigimu, tai neabejotinas nuoširdaus darbo Vokietijos žmonių labui įvertinimas

  VILNIUS, kovo 14 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Angelą Merkel ketvirtą kartą tapus Vokietijos Federaline Kanclere, rašo Prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Atsakinga Angelos Merkel lyderystė ir drąsa svarbi visai Europai, sprendžiant esminius ekonominius, saugumo iššūkius bei kuriant Bendrijos ateitį", — teigia Grybauskaitė.

  Sveikindama Vokietijos Kanclerę prezidentė pabrėžė, jog šiandien Lietuva ir Vokietija yra ypatingai artimos. Tai yra ir „asmeninių Vokietijos Kanclerės pastangų rezultatas".

  Šalies vadovės teigimu, Lietuva ypač vertina Angelos Merkel indėlį priimant istorinį sprendimą atsiųsti Vokietijos karius, kurie užtikrina mūsų šalies saugumą ir vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų daliniui.

  Prezidentė Vokietijos Kanclerei palinkėjo visokeriopos sėkmės, stiprybės ir sveikatos šiame ypač svarbiame ir atsakingame darbe.

  Praėjusių metų birželio pabaigoje Grybauskaitė apdovanojo Merkel vienu aukščiausiu Lietuvos valstybės apdovanojimu už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių bendradarbiavimą — įteikė Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

  Dar šia tema

  Daugiau nei pusė vokiečių nenori matyti Merkel pakartotiniuose rinkimuose
  Merkel sutiko priimti 200 000 pabėgėlių per metus
  Angelą Merkel apmėtė pomidorais
  Merkel: džaugiuosi, kad lietuviai šiltai sutiko mūsų karius
  Tegai:
  užsienio politika, sveikinimai, Angela Merkel, Dalia Grybauskaitė, Vokietija, Lietuva

  Svarbiausios temos