16:01 2019 Liepos 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1216
 • RUB70.6478
  Greitojo reagavimo pajėgų pratybos, nuotrauka iš įvykio vietos

  Kaišiadorių rajone kariai mokosi atremti "žaliųjų žmogeliukų" grėsmę

  © Lietuvos kariuomenė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  7001

  Kovo 12-18 dienomis Pietų ir Vidurio Lietuvoje vyksta Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų pratybos

  VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Pratybose veikti hibridinių grėsmių atveju treniruojasi iš Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Algirdo ir Birutės batalionų pagrindu sudarytos batalionų kovinės grupės, taip pat Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės, Gen. Romualdo Giedraičio artilerijos, Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų, Oro gynybos, Juozo Vitkaus inžinerijos batalionų ir Dr. Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos kariai, praneša Lietuvos kariuomenė.

  "Greitojo reagavimo pajėgos tai atkirtis galimoms įvairaus tipo grėsmėms Lietuvos Respublikos teritorijoje. Jos pasirengusios reaguoti į provokacijas, diversinius veiksmus greitai, tiksliai ir ryžtingai", — rašoma pranešime.

  Mokymuose taip pat veikia ir Policijos departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos atstovai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai ir Lietuvos šaulių sąjunga.

  Pratybomis siekiama treniruoti Bataliono kovines grupes planuoti ir vykdyti operacijas prieš nekonvencinius iššūkius, taip pat tobulinti brigados „Geležinis Vilkas" padalinių kovinius veiksmus.

  Greitojo reagavimo pajėgos (GRP) yra pasiruošusios reaguoti į bet kokį incidentą šalies viduje, o reikiamoje vietoje itin greitą laiką — nuo dviejų valandų iki paros — gali būti sutelktos konkrečiai užduočiai sukomplektuotos pajėgos iš batalionų kovinių grupių, specialiųjų operacijų, oro transporto ir logistinių vienetų, karo policijos.

  GRP funkcionuoja nuo 2014 metų lapkričio 1 dienos. Pajėgoms priklausančių vienetų kovinis rengimas vyksta nuolat.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose kariai treniruosis atremti hibridines grėsmes
  Tegai:
  pratybos, hibridinės grėsmės, Greitojo reagavimo pajėgos, Kaišiadorys

  Svarbiausios temos