16:28 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Šį dokumentą VSD ir AOTD skelbia nuo 2015 metų

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Rytoj, kovo 26-ąją, visuomenei ir žiniasklaidos atstovams bus pristatytas grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimas, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Jį parengė Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) prie KAM.

  Spaudos konferencijos metu vertinimą visuomenei pristatys VSD direktorius Darius Jauniškis ir AOTD prie KAM direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas.

  Dokumentas visuomenei įprastai teikiamas kartą per metus, pavasarį. Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą, kaip bendrą dokumentą, VSD ir AOTD prie KAM skelbia nuo 2015-ųjų.

  Pernai didelis dėmesys VSD ataskaitoje  skirtas 2017 metų rugsėjį vykusiems bendriems Rusijos ir Baltarusijos mokymams "Zapad-2017".

  Be to, VSD ataskaitoje atkreiptas dėmesys į "Rusijos propagandą". Jeigu 2016 metų atsakaitose kaip pavojingos grėsmės buvo įvardinti rusaklabiai leidiniai ir televizijos kanalai ("Litovskij kurjer", "Obzor", "Eksper nedelia", "Pervyj Baltijskij kanal", "NTV-Lithuania"), tai pernai, anot Lietuvos specialiųjų pajėgų, pagrindinė grėsmė ne tik Lietuvai, bet ir visai Vakarų demokratijai — tai RT ir Sputnik

  Dar šia tema

  Kaišiadorių rajone kariai mokosi atremti "žaliųjų žmogeliukų" grėsmę
  Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose kariai treniruosis atremti hibridines grėsmes
  Be panikos: Suomijos saugumo pareigūnai nemato "Rusijos grėsmės"
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  JAV pareiškė, kad yra pasirengę ginti Baltijos šalis nuo "Rusijos grėsmės"
  Tegai:
  grėsmė nacionaliniam saugumui, Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Krašto apsaugos ministerija (KAM), Lietuva

  Svarbiausios temos