04:09 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  143

  Valstybės saugumo departamentas teigia, kad didžioji dalis 2017 metais nustatytos priešiškos veiklos kibernetinėje erdvėje yra susijusi su Rusija

  VILNIUS, kovo 26 — Sputnik. Pagrindinė grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui kyla dėl agresyvių Rusijos intencijų ir veiksmų, skelbiama Valstybės saugumo departamento Nacionalinio saugumo vertinimo ataskaitoje.

  2017-ųjų metų ataskaitoje  teigiama, kad "didžiausias žvalgybines grėsmes Lietuvai" kėlė Rusijos žvalgybos tarnybos.

  "Jos rinko strateginę žvalgybos informaciją apie Lietuvos vidaus, užsienio, ekonomikos, saugumo ir gynybos politiką, taip pat įtakos operacijomis rėmė prieš Lietuvą nukreiptą agresyvią Rusijos politiką", — rašoma dokumente.

  Be to, ataskaitos autoriai įsitikinę, kad dabar pagrindinis Rusijos tikslas padaryti įtaką kitais metais Lietuvoje vysiantiems rinkimams. Todėl 2017- aisiais metais Rusijos žvalgyba rinko ypač daug informacijos apie Lietuvos prezidento rinkimus.

  "Tikėtina, kad Rusijos programišiai sieks daryti įtaką Lietuvoje vyksiantiems rinkimams", — rašo VSD.

  Be to, autoriai mano, kad artėjant 2019 m. Lietuvos prezidento, Europos Parlamento ir savivaldybių tarybų rinkimams Rusija bandys daryti stipresnį poveikį politiniams ir visuomeniniams procesams Lietuvoje, sieks, kad jai palankios politinės jėgos keltų kandidatus rinkimuose ir turėtų savo atstovų valdžios institucijose.

  "Pagrindinė grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui ir toliau kyla dėl Rusijos imperinių ambicijų", — teigiama ataskaitoje.

  Žvalgybos veteranas išjuokė Grybauskaitės norą išardyti "rusų šnipų tinklą" ES >>

  Tačiau šių metų ataskaitoje nurodoma, kad didėjantys Baltijos valstybių nacionaliniai ir regione dislokuoti Aljanso kariniai pajėgumai sumažino tikimybę, kad Rusija ryšis panaudoti karinę jėgą prieš Baltijos valstybes.

  2019 metais Lietuvoje vyks prezidento, savivaldos ir Europos Parlamento rinkimai.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)

  Dar šia tema

  Jonavos ir Kaišiadorių rajonuose kariai treniruosis atremti hibridines grėsmes
  Siūloma priimti įstatymą dėl "demokratijos apsaugos nuo Rusijos grėsmės"
  Grybauskaitė papasakojo, ką liečia "Rusijos grėsmė"
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", programišiai, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos