05:26 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  61

  Ramūno Karbauskio ir Visvaldo Matijošaičio verslo ryšiai su Rusija yra nesuderinami su jų politiniu statusu Lietuvoje, teigia buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Lietuvos politikai turi atsisakyti verslo Rusijoje, pareiškė Seimo "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" frakcijos  narė, buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

  Taip ji sureagavo į pirmadienį paskelbtą ataskaitą apie saugumo grėsmes, kurią parengė Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos.

  "Turiu pasiūlymą. Ramūnas Karbauskis (valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" vadovas — Sputnik) ir Visvaldas Matijošaitis (Kauno meras — Sputnik) turi nedelsdami visiškai atsisakyti savo verslo Rusijoje. Tai nesuderinama su valstybės politikų statusu ir ta analize, kurią ir viešai, ir neviešai pateikia Lietuvos žvalgybos", — parašė Juknevičienė savo  Facebook paskyroje.

  Pirmadienį Lietuvos specialiosios tarnybos paviešino dokumentą, vertinantį grėsmes nacionaliniam saugumui per pastaruosius metus. Anot dokumento autorių, Rusija yra "pagrindinė grėsmė nacionaliniam saugumui", o šalies informacinei erdvei kelia pavojų Sputnik Lietuva.

  Ataskaitoje akcentuojami  "agresyvūs Rusijos ketinimai ir veiksmai". Be to, teigiama, kad karinės grėsmės Lietuvai tikimybė mažėja NATO karinio buvimo didinimo dėka Baltijos šalyse.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos NATO šalies. Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO tai gerai žino, bet tiesiog naudojasi proga išdėstyti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
  Žvalgybos veteranas išjuokė Grybauskaitės norą išardyti "rusų šnipų tinklą" ES
  Kariniai NATO padaliniai šalia Rusijos sienų stovės neribotą laiką
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  Tegai:
  verslas, Visvaldas Matijošaitis, Rasa Juknevičienė, Ramūnas Karbauskis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos