23:55 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Rolandas Paksas, archyvinė nuotrauka

  Seimas vasarą spręs, ar Paksas galės dalyvauti prezidento rinkimuose

  CC0 / Vaalliant / Rolandas Paksas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7110

  Valdančiųjų "valstiečių" ir dar kelių frakcijų parengtą Konstitucijos pataisos projektą, suteikantį Rolandui Paksui galimybę kandidatuoti į prezidentus, Seimas svarstys birželį

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Seime buvo pateiktas valdančiųjų "valstiečių" ir dar kelių frakcijų parengtas Konstitucijos pataisos projektas, kad per apkaltą pašalintam Rolandui Paksui būtų atvertas kelias kandidatuoti ir į prezidentus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Projektu siūloma, kad per apkaltą pašalintas asmuo, praėjus dešimčiai metų, galėtų būti renkamas Seimo nariu ir prezidentu, taip pat galėtų būti skiriamas ministru, premjeru bei, turėdamas reikiamą kvalifikaciją, turėtų teisę pretenduoti į teisėjo ar valstybės kontrolieriaus pareigas.

  Projektui po pateikimo pritarė 79, prieš balsavo 23, susilaikė19 Seimo narių.

  Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Teisės ir teisėtvarkos komitetas, projektą Seimo posėdyje numatoma svarstyti birželio 14 dieną.

  Anksčiau Parlamentas po pateikimo pritarė kitam — konservatorių ir liberalų — projektui, kuris Paksui būtų leidęs kandidatuoti tik į Seimo narius, taip pat draustų būti renkamam į parlamento vadovybę.

  Seimas prieš trejus metus bandė priimti Konstitucijos pataisas, kurios Paksui būtų leidusios kandidatuoti ir į Seimą, ir prezidentus, bet tada pritrūko balsų.

  2004 metais Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino Paksą iš prezidento pareigų. Pasak paties politiko, tai atsitiko po to, kai jis pradėjo kovą su korupcija ir pradėjo domėtis pagrindiniais sandoriais, įskatant Lietuvos naftos komplekso perdavimą mažai žinomai amerikiečių kompanijai.

  Konstitucinis Teismas iki gyvos galvos uždraudė Paksui kandidatuoti į politiko arba kitas priesaikos reikalaujančias pareigas. Europos Žmogaus Teisių Teismas nurodė Lietuvai pakeisti sprendimą, tačiau iki šiol tai nebuvo padaryta.

  Dar šia tema

  Buvusio Lietuvos prezidento bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija
  Paksas: ES yra atsakinga už problemas, susijusias su migracija
  Rolandas Paksas kaip mūsų, tarybinių lietuvių, veidrodis
  Rolandas Paksas: "Aš nebijau kalbėtis su Kremliumi"
  Paksas: Lietuvos valdžiai rūpi tik karinės išlaidos
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Seimas, Rolandas Paksas, Lietuva

  Svarbiausios temos