21:48 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Prezidentūros pastatas, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitės patarėjas pavadino rusų diplomatų išsiuntimą "istoriniu smūgiu"

  © Photo : Андрей Богданов
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (107)
  7811

  Prezidentės patarėjas užsienio politikai Nerijus Aleksiejūnas įsitikinęs, kad tokio kolektyvinio veiksmo niekada nėra buvę po Šaltojo karo

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Rusijos diplomatų išsiuntimas iš Europos valstybių, JAV ir Kanados yra istorinis smūgis "rusų šnipų tinklui" visame pasaulyje, antradienį Žinių radijui teigė prezidentės patarėjas užsienio politikai Nerijus Aleksiejūnas.

  "Tai istorinis smūgis rusų šnipų tinklui visame pasaulyje. Turbūt po Šaltojo karo niekada nėra buvę tokio kolektyvinio veiksmo", — sakė interviu Aleksiejūnas.

  Anot jo, tai iš tikrųjų parodo stiprų signalą Rusijai, kad tokie veiksmai ir tokios atakos nebus toleruojami.

  "<…> niekas nebetiki, sakyčiau, klaidinama informacija, bandymais naudoti propagandą, nes iš tikrųjų visi vieningai sutaria, kad labai akivaizdu, jog čia yra Rusijos kaltė ir jos įsikišimas", — tvirtino prezidentės patarėjas.

  Be to, Aleksiejūnas patvirtino, kad Lietuva yra pasiruošusi galimam Rusijos atsakui.

  Kovo 26 dieną 16 ES valstybių, JAV, Kanada, Norvegija, Ukraina ir kelios kitos šalys priėmė sprendimą išsiųsti Rusijos diplomatus iš savo šalių dėl įvykio Solsberio mieste.

  Pirmadienį į Lietuvos užsienio reikalų ministeriją iškviestam Rusijos ambasadoriui Aleksandrui Udalcovui įteikta nota, kurioje pareikšta, kad iš Lietuvos turi būti išsiunčiami trys Rusijos diplomatai.

  Vėliau Udalcovas teigė, kad Lietuva nesuteikė jam jokių įrodymų, jog išsinčiami Rusijos diplomatai vykdė Lietuvoje šnipinėjimo veiklą. Ambasadorius pabrėžė, kad pasiteiravo Lietuvos URM atstovų, ar jie turoi įrodymų, jog Rusija yra prisidėjusi prie Skripalio nunuodijimo, tačiau atsakymo taip pat negavo.

  Londonas kaltina Rusiją buvusio GRU pareigūno Sergejaus Skripalio ir jo dukros nunuodijimu.

  Kovo 4-ąją buvusį Pagrindinės žvalgybos agentūros karininką Sergejų Skripalį ir jo dukrą Juliją rado be sąmonės prie prekybos centro Solsberyje.  Londonas teigia, kad jie buvo apnuodyti kovine "Novičiok" klasės nervus paralyžuojančia medžiaga. Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Teresa May tvirtina, kad "prie apnuodijimo prisidėjo Rusija".

  Kovo 18 dieną Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad visi kaltinimai dėl Skripalio apnuodijimo yra niekai, nes niekas neleistų sau tokio prieš pat prezidento rinkimus ir Pasaulio futbolo čempionatą. Putinas pabrėžė, kad Rusija neturi cheminio ginklo — jis buvo sunaikintas prižiūrint tarptautiniams stebėtojams. Be to, jis dar kartą pabrėžė, kad Rusija pasiruošusi kartu tirti Skripalio bylą, tačiau nėra iniciatyvos iš kitos pusės.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (107)

  Dar šia tema

  Zaсharova pavadino Londono veiksmus dėl "Skripalio bylos" juodąja savireklama
  Times: beveik 20 Europos šalių planuoja išsiųsti Rusijos diplomatus
  Žiniasklaida: Londonas ketina įtikinti ES šalis išsiųsti Rusijos diplomatus
  Tegai:
  rusų šnipai, diplomatai, Nerijus Aleksiejūnas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos