09:25 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Pasak buvusio Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vado Beno Hodžeso, Amerikos kariuomenės pasitraukimas iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos buvo neteisingas žingsnis

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Buvęs Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodžesas paragino grąžinti amerikiečių pajėgas į Baltijos šalis, praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Jis tai pareiškė per savo vizito Vilniuje metu.

  Pasak jo, Baltijos šalyse dislokavus NATO sausumos pajėgų batalionus, JAV galėtų prisidėti į Lietuvą, Latviją ir Estiją atsiųsdama logistikos ar oro gynybos vienetų.

  "Manau, kad nuolatinis logistikos ir nuolatinis oro gynybos pajėgumas, naufojant rotacines pajėgas, būtų naudingas būdas sustiprinti atgrasymą. Be to, JAV kariai Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje taip būtų laikomi visą laiką", — žurnalistams Vilniuje sakė atsargos generolas.

  JAV kariuomenė buvo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje prieš tai, kai Šiaurės Atlanto aljansas dislokavo savo karius šių šalių teritorijose. Aljanso tarptautiniai batalionai yra dislokuoti respublikose vadovaujant Vokietijai, Kanadai ir Didžiajai Britanijai.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.

  Nepaisant to, JAV kariuomenė vis tiek dalyvauja NATO tarptautinėse pratybose Baltijos šalyse.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Tegai:
  Benas Hodžesas, JAV

  Svarbiausios temos