07:08 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  155

  Vakarų elitas pasiekė aklavietę dėl savo rusofobinio požiūrio ir nebemato jokios kitos išeities, išskyrus tai, kad vis didina įtampą, mano Rusijos politologas

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Amerikos kariai turėtų grįžti į Baltijos šalis, pareiškė buvęs Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodžesas, apsilankęs Vilniuje.

  JAV kariai buvo Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje prieš tai, kai Šiaurės Atlanto aljansas dislokavo savo batalionus šių šalių teritorijose. Aljanso tarptautiniai batalionai yra dislokuoti valstybėse vadovaujant Vokietijai, Kanadai ir Didžiajai Britanijai.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos karo plitologų asociacijos ekspertas, Plechanovo vardo  Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros docentas Olegas Glazunovas sako, kad šiuo metu naujas Šaltasis karas yra pačiame įkarštyje.

  "Antrasis Šaltasis karas, kurį primeta Vakarai, yra pačiame įkarštyje, ir situacija  gana įtempta — tai lemia, kad amerikiečiai Baltijos valstybėse priversti dislokuoti savo karius, nes jie bijo Rusijos. Bijau, kad Trampas atsidūrė aklavietėje — ne tik Trampas, bet ir visas Vakarų elitas dėl savo rusofobiškos pozicijos, todėl jie nebemato kitos išeities, kaip tik dar labiau didinti įtampą. Sunku suprasti, kuo tai gali baigtis. Nejaugi jie neturi pakankamai proto, kad sustabdytų visa tai, suprastų, kad jei vyks naujas pasaulinis karas,  nieko gero iš to nebus?" — baiminasi Glazunovas.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.

  Dar šia tema

  JAV karinės oro pajėgos parodė "ateities karą"
  Karo ekspertas: JAV "sumeta" Lietuvai seną karinį šlamštą
  JAV nori ištirti, ar Rusijos kaimynės pasiruošusios karo sąlygoms
  JAV profesorius pasakė, kur gali prasidėti Trečiasis pasaulinis karas
  Tegai:
  šaltasis karas, JAV kariai, Baltijos šalys, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos