07:02 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB69.0442
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  82

  Buvę ir dabartiniai NATO pareigūnai JAV laikraščiui "Wall Street Journal" papasakojo apie aljanso karinių kontingentų pasirengimą sparčiai dislokacijai konflikto su Rusija atveju

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Tik keli tūkstančiai NATO karių yra pasirengę sparčiai pajėgų dislokacijai konflikto su Rusija atveju, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Wall Street Journal".

  Apie tai leidiniui papasakojo buvusieji ir dabartiniai Šiaurės Atlanto aljanso pareigūnai.

  Pasak jų, dauguma Europos šalių, esančių NATO sudėtyje, turi priblemų su pasirengimu kariniams veiksmams. Pavyzdžiui, Graikijoje ir Turkijoje yra didelės kariuomenės, kurios nėra apmokytos dislokacijai konfliktų zonose užsienyje. Vokietijoje turi žymių tankų ir artilerijos jėgų, nors šalies Vyriausybė teigia, kad trūksta įrangos.

  Pasak laikraščio, JAV pasisako už kovinio pasirengimo aktyvavimą. Amerikiečiai nori įsitikinti, kad per 30 dienų bent jau 30 tūkstančių karių, 30 karinių laivų ir daugiau nei 360 naikintuvų sugebės pasiekti norimą tašką.

  Leidinys su nuoroda į pareigūnus pabrėžia, kad JAV gynybos sekretorius James Mattis pareiškė Aljansui, jog būtina paspartinti sprendimų priėmimo procesą, padidinti perdislokavimo galimybę, taip pat įsitikinti, kad NATO turi reikiamas pajėgas, kurios yra pasirengusios sparčiai dislokacijai.

  "Pareigūnai išreiškia bendrą paramą JAV pozicijai, ir sąjungininkai tikisi pasiekti susitarimą prieš šalių viršūnių susitikimą liepą", — rašo "Wall Street Journal".

  Pasak buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Alexandero Vershbow, Aljanso gebėjimas stiprinimuisi yra tolimi nuo reikalingo lygio.

  Trečiadienį Europos Sąjunga pristatė veiksmų planą padidinti karinę mobilizaciją narių teritorijose ir už jos ribų. Dokumento tikslas — didinti ES valstybių sąveiką jėgų perkėlimui krizės atveju.

  Išvakarėse buvęs Jungtinių Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas Benas Hodžesas paragino grąžinti amerikiečių pajėgas į Baltijos šalis.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną.

  Nepaisant to, JAV kariuomenė vis tiek dalyvauja NATO tarptautinėse pratybose Baltijos šalyse.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad Rusija nieko nepuolė ir neketina pulti, o NATO tiesiog naudojasi galimybe dislokuoti daugiau karių prie Rytų Europos sienos.    

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Kariniai NATO padaliniai šalia Rusijos sienų stovės neribotą laiką
  Ekspertas: NATO pradės "šlifuoti" "karinį Šengeną" artimiausių pratybų metu
  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  Bundesverui trūksta palapinių ir aprangos dalyvauti NATO misijose
  Tegai:
  karinis konfliktas, NATO, Baltijos šalys, Lenkija, Rusija

  Svarbiausios temos