03:48 2019 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1215
 • RUB70.6525
  Nord Stream-2, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir JAV priešinasi "Nord Stream 2"

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  7532

  Antradienį, balandžio 3 dieną, Vašingtone Baltijos valstybių vadovai susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kur aptars energetikos saugumo klausimus

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Pasipriešinimas dujotiekio "Nord Stream 2" tiesimui ir sutartis dėl suskystintų gamtinių dujų su JAV leis  užtikrinti Lietuvai energetinę alternatyvą, teigė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, praneša LRT Televizija.

  Baltijos šalių prezidentai Vašingtone Baltuosiuose rūmuose su Donaldu Trumpu po trijų dienų aptars energetikos saugumo klausimus.

  Vizito metu įvyks dviejų Supratimo memorandumų pasirašymas tarp suskystintųjų dujų terminalą valdančios JAV kompanijos "Freeport LNG" ir dviejų Lietuvos kompanijų "Klaipėdos nafta" ir "Lietuvos dujų tiekimas".

  "Tai rodo, kad ir JAV ir mes suprantame, kad Lietuvai ir mūsų regionui užtikrinti papildomą tiekimo liniją iš skirtingos valstybių grupės arba valstybių yra svarbu nes tai ir sudarytų  galimybę konkurencingesnėms kainoms atsirasti ir užtikrintų teikomo saugumą", — teigė Grybauskaitė.

  "Nord Stream-2" projektas (antrasis dujotiekis iš Rusijos į Vokietiją  Baltijos jūros dugnu) numato dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardus kubinių metrų dujų per metus ir apims teritoriją nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos, statybas.

  Kovo pabaigoje kompanija "Nord Stream 2 AG" gavo leidimą dujotiekio statyboms ir eksploatacijai Vokietijos ekonominėje erdvėje. Federalinė laivybos ir hidrografijos tarnyba išdavė leidimą statyti 30 kilometrų ruožą pagal Vokietijos Federacinės Respublikos kalnakasybos įstatymą.

  Naują dujotiekį planuojama pastatyti iki 2019-ųjų pabaigos šalia "Nord Stream".

  Keletas šalių kritikuoja projektą, ypač Ukraina ir JAV, kurios suinteresuotos užtikrinti, kad "Nord Stream-2" nebūtų įgyvendintas. Kijevas baiminasi prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, o Vašingtonas tikisi eksportuoti SGD į Europą.

  Tegai:
  Nord Stream-2, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos