19:16 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  121

  Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre prasidėjo pirmasis pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairuotojų rengimo kursas, kurį veda instruktoriai iš Vokietijos

  VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Ketvirtadienį, balandžio 5 dieną, Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre prasidėjo pirmasis pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairuotojų rengimo kursas, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Kurse dalyvauja kariai iš skirtingų Lietuvos kariuomenės vienetų, o jį veda instruktoriai iš Vokietijos. Kursas truks beveik keturias savaites, jo metu klausytojai turės galimybę išsamiai susipažinti su naująja pėstininkų kovos mašina ir perprasti jos valdymo ypatumus.

  Pirmosios dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos "Vilkas" Lietuvos kariuomenei buvo pristatytos 2017 gruodį. Mokomosiose Pėstininkų kovos mašinose (PKM) nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis bus aprūpintos kovinės PKM. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą ruošiant vairuotojus.

  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigis 88 kovines PKM, o pagal atskirai įsigyjamą logistinį paketą — tris mokomąsias PKM. Į logistinį paketą taip pat įeina remonto dalis, techninė gamintojo logistinė parama, techninė ir metodinė dokumentacija, taip pat simuliacinės ir mokymo priemonės, speciali įranga ir priemonės tinkamai PKM "Vilkas" priežiūrai, taip pat šaudmenys, kitos priemonės.

  2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM "Vilkas" pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus. Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje.

  Bendru PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, vadinamos ne "Boxer", o pėstininkų kovos mašina "Vilkas".

  Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Dar šia tema

  Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų
  Trampas nenuvylė Grybauskaitės: JAV pažadėjo tęsti karinę paramą Baltijos šalims
  Kariuomenė už verslininkų pinigus iš Izraelio nupirks oro erdvės stebėjimo radarų
  Europos keliai bus pertvarkyti NATO karinei technikai
  Tegai:
  šarvuočiai, "Boxer", Lietuvos kariuomenė, Vokietija, Lietuva

  Svarbiausios temos