02:02 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  50

  Pratybose dalyvaus daugiau kaip 700 karių iš aštuonių NATO valstybių

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Nuo šiandien generolo Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje (Švenčionių rajone), jau aštuntą kartą startuos kasmetinės prieštankinių padalinių pratybos "Medžiotojas", praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Pratybos vyks iki 2018 metų balandžio 20 dienos. Jų metu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų prieštankinių padalinių kariai kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionų Lietuvoje ir Latvijoje kariais iš Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos vykdys kovinius šaudymus iš prieštankinių ginklų, atnaujins prieštankinių padalinių taktikos žinias, gilins padalinių valdymo įgūdžius, studijuos priešo šarvuotos technikos vienetų taktiką ir naudojamą techniką, dalinsis patirtimi tarpusavyje ir semsis patirties iš ekspertų, atvykusių iš JAV ir Ukrainos.

  Pratybose dalyvaus daugiau kaip 700 karių iš aštuonių NATO valstybių (Lietuvos, Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos). Pirmą kartą šiose pratybose dalyvaus kariai iš Nyderlandų karalystės, Ispanijos, Kroatijos ir Prancūzijos. Taip pat pirmąkart pratybų "Medžiotojas" istorijoje pratybų dalyviai galės treniruotis oro paramos iškvietimo procedūras. Oro paramą pratybų metu užtikrins Lietuvos kariuomenės ir JAV karinės oro pajėgos, bus naudojami sraigtasparniai Mi-8 ir UH-64 "Black Hawk" bei du lengvieji atakos lėktuvai L-39.

  Šiemet taktikos pratybų metu "priešiškų" pajėgų vaidmuo atiteko Prancūzijos mechanizuotųjų pėstininkų kuopai iš NATO priešakinių pajėgų bataliono, taigi, tankų "medžiotojai" savo taikikliuose matys tankus "Leclerc" ir pėstininkų kovos mašinas VBCI.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Pernelyg įsitraukė: kaip Baltijos šalys sukėlė isteriją dėl Rusijos pratybų
  Ekspertas: NATO pradės "šlifuoti" "karinį Šengeną" artimiausių pratybų metu
  Tarptautinėse pratybose Vokietijoje susimušė du kariai savanoriai iš Lietuvos
  Tegai:
  prieštankiniai padaliniai, pratybos, karinės pratybos, NATO, Pabradė

  Svarbiausios temos