21:27 2019 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos užsienio reikalų ministras nesutaria su premjeru dėl ''Skripalio bylos''

  © Flickr/ Lithuanian MFA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (101)
  7602

  Lietuvos užsienio reikalų ministras jau ne pirmą kartą prieštarauja savo vadovui ― anksčiau Linkevičius nepritarė Skverneliui Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinio bendradarbiavimo komisijos darbo klausimais

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras pareiškė, kad premjeras Saulius Skvernelis, sakydamas, kad nėra šimtaprocentinių garantijų, jog Skripalis yra apnuodytas rusų Britanijoje, išreiškė "ne iki galo pasakytą mintį", apie tai kalbėjo Linkevičius interviu LRT metu.

  "Viso šito susitikimo fone, mūsų premjeras pareiškė, kad nėra šimtaprocentinių garantijų, kad tas Skripalis yra apnuodytas rusų Britanijoje. Dar kažkada anksčiau jis yra sakęs, dėl ko irgi kilo audringos diskusijos, apie tarpvyriausybinių santykių su Rusija atnaujinimą. Ką jūs manote, čia laiku, vietoje tos diskusijos?", – klausė žurnalistas.

  "Čia gal ne iki galo pasakyta mintis, aš neabejoju ir žinau, kad premjero nuomonė irgi yra tokia pati, jis tikrai neabejoja mūsų sąjungininkų britų tyrimu, jų išvadomis, jų prielaidomis. Mes tikrai esame labai tvirti Jungtinės Karalystės sąjungininkai ir mes tą įrodėme praktiniais veiksmais, sprendimais ir tą padarysime ir ateity. Čia nėra dėl to jokių klausimų. Požiūris yra toks, koks yra, ir mes jį deklaruojame ir viešai, ir išorėje", – pareiškė Linkevičius.

  Praeitą savaitę, po Baltijos šalių ir JAV vadovų susitikimo Vašingtone, Skvernelis pareiškė, kad nėra šimtaprocentinių garantijų, jog Skripalis ir jo dukra Julija yra apnuodyti rusų Solsberyje.

  Jis paragino Didžiosios Britanijos valdžią ir tarptautinius ekspertus pateikti neginčijamų įrodymų. Lietuvos premjeras pabrėžė, kad yra didelė tikimybė, jog prie šio incidento gali būti prisidėjusi Rusija, tačiau didelė tikimybė nėra šimtaprocentinis faktas.

  Tai jau ne pirmas atvejis, kai užsienio reikalų ministro pareiškimai prieštarauja premjero pozicijai.

  Sausio pradžioje Skvernelis kalbėjo apie tai, kad Lietuva yra vienintelė ES šalis, nepalaikanti politinių santykių su Rusija ir kad tai labai kenkia, tame tarpe ir Vilniui. Taip pat, premjeras pasiūlė sekti Latvijos pavyzdžiu ir atnaujinti Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės komisijos darbą.

  Linkevičius skeptiškai reagavo į Skvernelio žodžius ir pareiškė, kad nemato būtinybės atnaujinti komisijos darbą.

  Atsakydamas premjeras pareiškė, kad tokia jo pavaldinio pozicija verčia abejoti, ar Linkevičius yra tos vyriausybės narys.

  Kovo pradžioje Skripaliai buvo apnuodyti nervus paralyžuojančia medžiaga. Londonas dėl šio incidento kaltina Rusiją. Maskva pabrėžia, kad Didžioji Britanija iki šiol nepateikė jokių įrodymų ir nuolat atsisako bendradarbiauti, tiriant šią bylą.

  Temos:
  Buvusio GRU pulkininko Skripalio nunuodijimas Didžiojoje Britanijoje (101)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius papasakojo, kas slypi už "Skripalio bylos"
  Tegai:
  "Skripalių byla", Linas Linkevičius, Saulius Skvernelis, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos