23:31 2020 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Valstybės saugumo departamentą dėl Seimo narės konservatorės Rasos Juknevičienės viešų pasisakymų, neva Ramūnas Karbauskis yra Rusijos agentas

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Didžiausios frakcijos Seime seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į VSD dėl  konservatorės Rasos Juknevičienės ir kitų konservatorių nuolatinių viešų pareiškimų, neva Seimo daugumai vadovauja nedraugiškų Lietuvai jėgų atstovai, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Karbauskio teigimu, Seimo narė Rasa Juknevičienė, užimdama aukštas tarptautines pareigas, neatsakingai skelbia tiesos neatitinkančią informaciją.

  "Prašome VSD įvertinti Seimo narės, NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės Juknevičienės pasisakymus, kuriuose ji, nepaisydama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos indėlio į Lietuvos krašto apsaugą ir nuoseklų įsipareigojimų NATO vykdymą, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą vadina prorusiška, kaltina darbu Rusijai, o šios valdančiosios partijos vadovus vadina Kremliaus agentais. Tokiais — tikrovės neatitinkančiais — Rasos Juknevičienės pasisakymais valstybėje kuriama nepasitikėjimo ir nestabilumo atmosfera, platinama dezinformacija, kurstoma neapykanta", — sako Karbauskis.

  Rusija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Pasak jo, tokios informacijos skleidimu galimai yra suinteresuoti NATO ir Lietuvos priešai, kuriems nestabili politinė padėtis Lietuvoje yra naudinga. Jei Juknevičienė ir toliau šmeiš LVŽS ir jos lyderį, LVŽS frakcija svarstys galimybę apie NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentės veiksmus, kurie neatitinka aukštų NATO taikomų elgesio etikos standartų, informuoti tiek NATO Parlamentinę Asamblėją, tiek NATO Generalinį Sekretorių.

  Buvusi krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ne kartą pareiškė, kad Ramūno Karbauskio ir Visvaldo Matijošaičio verslo ryšiai su Rusija yra nesuderinami su jų politiniu statusu Lietuvoje ir ragina apriboti finansines įplaukas į Lietuvos politiką iš Rusijos.

  Dar šia tema

  Juknevičienė paragino Lietuvos politikus atsisakyti verslo Rusijoje
  Karbauskis nori pašalinti iš Seimo visą konservatorių frakciją
  Tegai:
  Lietuvos valstybės saugumo departamentas (VSD), Seimas, Rasa Juknevičienė, Ramūnas Karbauskis, Lietuva

  Svarbiausios temos