04:16 2020 Balandžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  159

  Būsimas kandidatas į Lietuvos prezidento postą Valentinas Mazuronis įsitikinęs, kad rinkiminės varžybos Lietuvoje jau vyksta pilnu mastu

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Europos Parlamento narys Valentinas Mazuronis ketina dalyvauti 2019 metų prezidento rinkimuose kaip savarankiškas kandidatas.

  "Prezidento rinkimai Lietuvoje ištiesų prasidėjo. Man atrodo, kad keisti tie prasidėję rinkimai šiek tiek, todėl kad kandidatų, lyg ir daug, prisipažinti, kad tikrai kandidatuoja, lyg ir niekas nedrįsta <…>. Čia yra Lietuva — kas kaip moka, tas taip šoka. Rinkiminė kampanija iš tikrųjų yra pradėjusi" — sakė Mazuronis, pristatydamas savo programą.

  Politikas savo programoje pasiūlė "puoselėti istorinę atmintį, kalbą, kultūrą, plėtoti išmintingą, Lietuvai naudingą užsienio politiką".

  Kalbėdamas apie dabartinę situaciją šalyje, Mazuronis ne kartą naudojo žodį "užkniso".

  "Šiandien to, kas vyksta Lietuvoje, kitokiu žodžiu kaip "užkniso" negaliu pavadinti", — sakė europarlamentaras.

  "Besipešantys politikai, kurie pešasi Seime kaip smėlio dėžėj, užmiršo, kodėl jie išrinkti ir ką čia daro. Kasmet netenkame Marijampolės miesto dydžio gyventojų skaičiaus. <…> Ta atmosfera visus užknisa, užknisa skurdas, nelygybė", — sakė Mazuronis.

  Kaip pabrėžė europarlamentaras, jis ruošiasi prezidento rinkimams savo sąskaita.

  64 metų Mazuronis buvo Darbo partijos pirmininkas, prieš tai buvo partijos "Tvarka ir teisingumas" narys. Nuo 2012 iki 2014 metų ėjo Aplinkos ministerijos vadovo pareigas. Jis dalyvavo prezidento rinkimuose 2009 metais.

  Anksčiau apie planus dalyvauti rinkimuose jau paskelbė du buvę diplomatai, konservatorius Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis.

  Už prezidento postą taip pat planuoja kovoti deputatai Naglis Puteikis ir Aušra Maldeikienė. Kiti galimi kandidatai yra deputatė Ingrida Šimonytė, SEB banko ekonomistas Gitanas Nausėda, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2019 metų pavasarį. Tais pačiais metais vyks ir savivaldybių vadovų bei Lietuvos atstovų į Europos Parlamentą rinkimai. Tam, kad dalyvautų prezidento rinkimuose, savarankiškas kandidatas turi surinkti ne mažiau kaip 20 tūkstančių parašų savo paramai.

  Temos:
  Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
  Tegai:
  Lietuvos prezidento rinkimai, Valentinas Mazuronis, Lietuva

  Svarbiausios temos