10:42 2020 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Buvusios krašto apsaugos ministrės, parlamentarės Rasos Juknevičienės teigimu, didžioji dalis šalyje įrengtų žinybinių slėptuvių yra apleistos ir nenaudojamos arba pritaikytos kitai veiklai

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė, NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidentė Rasa Juknevičienė kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną ir sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydama pateikti aiškius atsakymus dėl pasirengimo ekstremalioms situacijoms ar cheminio ginklo panaudojimo atvejams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Deputatė teigia, jog dar praėjusiais metais Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė įrengti slėptuves, kurios ekstremalių situacijų atveju būtų skirtos operacijų centrams įkurti, užtikrinti pajėgų valdymą ir situacijos kontrolę.

  "Tačiau viešojoje erdvėje skelbiama, kad pernai Lietuvoje buvo 85 žinybinės slėptuvės — jos priklauso savivaldybėms, tiesiogiai valstybei, kitoms institucijoms. Didžioji dalis jų yra apleistos ir nenaudojamos arba pritaikytos kitai veiklai", — atkreipia dėmesį Juknevičienė.

  Parlamentarė teigia, kad cheminio ginklo panaudojimo atvejai kelia susirūpinimą, todėl kreipimesi į ministrus prašo pateikti informaciją, kaip ir ar apskritai valstybinės institucijos ruošiasi tokioms situacijoms. Klausiama, ar vyksta specialūs mokymai pareigūnams ir ar yra įrengtos slėptuvės gyventojams. Taip pat domimasi, kokiomis kitomis priemonėmis būtų užtikrintas gyventojų saugumas ir kaip būtų informuojami gyventojai apie ekstremalias situacijas. Galų gale klausiama, ar savivaldybėse vyksta civilinės saugos pratybos, kiek šiam tikslui skiriama lėšų ir kaip jos panaudojamos, siekiant šviesti visuomenę apie ekstremalias situacijas.

  "Pasaulį sukrėtus cheminio ginklo atakoms prieš civilius asmenis Sirijoje ir Jungtinėje Karalystėje matome, kad tokio ginklo panaudojimo tikimybė egzistuoja, todėl įvairioms valstybės institucijoms ir Lietuvos visuomenei būtina būti bent minimaliai apmokytais, kaip elgtis tokiose ekstremaliose situacijose", — teigia Juknevičienė.

  Tačiau, pasak parlamentarės, trūksta informacijos, kaip reikėtų elgtis tokiais atvejais, o dar pernai priimti sprendimai dėl slėptuvių įrengimo, atrodo, nepajudėjo.

  Neseniai Juknevičienės darbą, jai vadovaujant Krašto apsaugos ministerijai, sukritikavo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis. Pasak premjero, ji "savo laiku solidariai su visa partija stūmė šalies gynybos sistemą į visišką duobę, kuomet dalinių užpildymas siekė tik trečdalį, o ginkluotės sandėliuose švilpė vėjas".

  Dar šia tema

  Rusofobija — leidimas į Lietuvos valdžią
  Juknevičienė paragino Lietuvos politikus atsisakyti verslo Rusijoje
  Juknevičienė išrinkta NATO Parlamentinės Asamblėjos prezidente
  Slaptą "Sputniko" agentę Juknevičienę — į prezidentus!
  Kai vieniems leidžiama, o kitiems ne: Rasos Juknevičienės "60 minučių"
  Tegai:
  ekstremali situacija, cheminis ginklas, Rasa Juknevičienė, Lietuva

  Svarbiausios temos