15:08 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  TS-LKD frakcijos nariai kreipiasi į Generalinę prokuratūrą dėl žemės ūkio ministro Broniaus Markausko elgesio, atkreipdami dėmesį į tai, kad šalyje galimi sisteminiai pažeidimai, susiję su žemės deklaravimu ir ES parama

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Reaguodami į žiniasklaidos paskelbtus faktus, kad žemės ūkio ministro Broniaus Markausko mama Sofija Markauskienė pažeisdama įstatymus naudojasi jai nepriklausančiais sklypais, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis ir narys Andrius Kubilius kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydami įvertinti šią informaciją ir spręsti dėl išsamaus tyrimo inicijavimo, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Markausko šeima, kaip teigiama, kelerius metus naudojosi svetima žeme be jokių tai įteisinančių dokumentų, o už žemės dirbimą ėmė ES išmokas.

  Šią savaitę TS-LKD frakcija kvietė ministrą į posėdį, siekdama išsiaiškinti viešumoje iškilusius klausimus, taip pat ir dėl Markausko šeimos dirbamos žemės, tačiau ministras atvykti laiko nerado.

  "Šiandieninė situacija kelia susirūpinimą ne tik dėl Markausko elgesio, bet ir dėl galimų sisteminių pažeidimų, susijusių su žemės deklaravimu ir ES parama. Ketinome ministrą pasikviesti į frakciją ir paklausti apie aktualiausius pastarojo laiko šeimos reikalus akis į akį, tačiau ministras nerado laiko šią savaitę su mumis susitikti. Todėl šiandien kreipiamės į Generalinę prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir toliau reikalausime ministro atsakyti į klausimus ne tik apie jo šeimos reikalus, bet ir apie galimai paplitusias svetimos žemės deklaravimo praktikas", — teigė Landsbergis.

  Ūkininkai, pildydami paraiškas ES išmokoms gauti, nuo praėjusių metų gali pasirinkti vieną iš trijų disponavimo žeme pagrindų: nuosavybę, nuomą arba panaudą.

  "Markausko mama Markauskienė, kaip teigiama žiniasklaidos pranešimuose, pasirinko panaudą. Tačiau sklypų savininkai teigia, kad nėra jokių dokumentų ir net žodinio leidimo, taigi ir panaudos sutarties", — teigiama pranešime.

  TS-LKD frakcijos teigimu, Markausko mama, galbūt su ministro žinia, vykdė galimai nusikalstamą veiklą, todėl frakcijos atstovai prašo ginti viešąjį interesą ir spręsti, ar pradėti tyrimą dėl dokumentų klastojimo, svetimo turto pasisavinimo, taip pat galimo neteisėto ES lėšų pasisavinimo.

  Dar sausį TS-LKD frakcijos narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl dabar jau buvusio Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) direktoriaus Eriko Bėronto skyrimo eiti šias pareigas dar vienai kadencijai. Parlamentarė prašė atlikti tyrimą ir įvertinti, ar ministras Markauskas savo sprendimu nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo nuostatų, nes 2016 metų rugpjūtį NMA skyrė keturių milijonų eurų paramą kooperatyvui "Pienas LT", kurio valdybos nariu tuo metu buvo Markauskas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje atsiras specialūs prokurorai politinės korupcijos bylų tyrimui
  Korupcijos faktai atskleisti Lietuvos saugios laivybos administracijoje
  Tegai:
  žemės deklaravimas, ES lėšų pasisavinimas, korupcija, ES, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Žemės ūkio ministerija, Bronius Markauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos