11:44 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  268

  Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vykstančio pirmojo pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairuotojų rengimo kurso dalyviai teigia, kad kuriant šią mašiną buvo pagalvota apie patį vairuotoją ir jo komfortą

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Balandžio 5-27 dienomis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre vyksta pirmasis pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairuotojų rengimo kursas, kurį veda instruktoriai iš Vokietijos, o dalyvauja klausytojai iš skirtingų Lietuvos kariuomenės vienetų, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.  

  "Džiaugiamės, kad prasidėjo vairuotojų rengimo kursas ir pėstininkų kovos mašinos "Vilkas" pradedamos naudoti pagal paskirtį", — sakė projekto karininkas majoras Nerijus Šivickas.

  Kursas truks beveik keturias savaites, jo metu klausytojai turės galimybę išsamiai susipažinti su naująja pėstininkų kovos mašina ir perprasti jos valdymo ypatumus.

  "Yra pagalvota apie patį vairuotoją ir jo komfortą; sėdėti patogu, o moderni saugos diržų sistema apsaugo nelaimės atveju. Pėstininkų kovos mašina "Vilkas" — tylesnė, manevringesnė, greitesnė, o taip pat, kadangi tai yra ratinė transporto priemonė, mes galime būti tokie pat eismo dalyviai kaip ir kiti", — sakė kurse dalyvaujantis Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centro ekspertas štabo seržantas Saulius Laisonas.

  Boxer (Vilkas)
  Pėstininkų kovos mašina "Vilkas"

  Pirmosios dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos "Vilkas" Lietuvos kariuomenei buvo pristatytos 2017 metų gruodį. Mokomosiose pėstininkų kovos mašinose (PKM) nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis bus aprūpintos kovinės PKM. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą, ruošiant vairuotojus.

  Boxer (Vilkas)
  Pėstininkų kovos mašinos "Vilkas" įranga

  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigis 88 kovines PKM, o pagal atskirai įsigyjamą logistinį paketą — tris mokomąsias. Į logistinį paketą taip pat įeina remonto dalis, techninė gamintojo logistinė parama, techninė ir metodinė dokumentacija, taip pat simuliacinės ir mokymo priemonės, speciali įranga ir priemonės tinkamai PKM "Vilkas" priežiūrai, taip pat šaudmenys, kitos priemonės.

  2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM "Vilkas" pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 mln. eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus. Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje.

  Bendru PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, vadinamos ne "Boxer", o pėstininkų kovos mašina "Vilkas".

  Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje rengiami pirmieji "Vilkais" pavadintų šarvuočių "Boxer" vairuotojai
  Ukraina pradėjo gaminti šarvuotą automobilį, sukurtą prieš 20 metų
  Espertas: JAV tikisi didelių dividendų už teikiamą karinę paramą Baltijos šalims
  Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų
  Kariuomenė už verslininkų pinigus iš Izraelio nupirks oro erdvės stebėjimo radarų
  Europos keliai bus pertvarkyti NATO karinei technikai
  Tegai:
  šarvuočiai, kariai, "Boxer", Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos