15:45 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Seimas pritarė Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisai, kuria būtų užtikrinta daugiau skaidrumo politikų ir valstybės tarnautojų deklaracijose

  VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisą įregistravo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Gintarė Skaistė, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Galiojančioje Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo redakcijoje egzistuoja nuostata, kad deklaruojantis asmuo deklaracijoje privalo nurodyti juridinį asmenį, kurio dalyvis jis ar jo sutuoktinis yra.

  "Toks dabartinis reguliavimas reiškia, kad deklaracijose nėra visos informacijos apie politikų verslo interesus. Dažnai politikams priklausančios įmonės valdo ir dukterines bendroves, kurios deklaracijose nėra matomos, nors jų veikla tiesiogiai įtakoja asmens privačius interesus ir gali kelti interesų konfliktą. Norint gauti visą informaciją apie su politikais susijusius sandorius, tenka prašyti mokamų Registrų centro duomenų. Tokia praktika tinkamai neužtikrina viešų ir privačių interesų skaidrumo", — teigė Skaistė.

  Įregistruotu nauju įstatymo projektu parlamentarė siūlo, kad deklaruojantis asmuo deklaracijoje nurodytų ne tik jam priklausantį juridinį asmenį, bet taip pat ir jo dukterines įmones, kuriose turi kontrolinį akcijų paketą, kad visuomenė galėtų aiškiau kontroliuoti abejonių keliančią politikų ir valstybės tarnautojų veiklą.

  Dar šia tema

  Seimas įteisino socialinio draudimo įmokų "grindis"
  Lietuvos Respublikos Seimas
  Tegai:
  įstatymas, pataisos, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos