04:03 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  "Valstietis" Mindaugas Puidokas pranešė kreipęsis į NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą ir NATO Parlamentinės Asamblėjos narius dėl konservatorės Rasos Juknevičienės pareiškimų apie jo partiją

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovas NATO Parlamentinėje Asamblėjoje Mindaugas Puidokas kreipėsi į NATO generalinį sekretorių ir Parlamentinę Asamblėją dėl Seimo narės Rasos Juknevičienės pareiškimų, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Jo teigimu, kreipimasis skirtas dideliam susirūpinimui išreikšti; juo norima atkreipti dėmesį į Juknevičienės pasisakymus, kuriuose ji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą vadina prorusiška, kaltina darbu Rusijai, o šios valdančiosios partijos vadovus vadina Kremliaus agentais.

  "Mes įrodome darbais, kad mums rūpi valstybės saugumas. Rasa Juknevičienė — priešingai, tą daro skambiais pareiškimais, o būdama Krašto apsaugos ministre silpnino šalies karines pajėgas ir mažino skiriamas lėšas gynybai", — parašė Puidokas Facebook.

  Pasak parlamentaro,  Lietuva yra patikima NATO partnerė ir LVŽS pastangomis gynybai skirta 2,01% nuo BVP bei sustiprintos šalies saugumo tarnybos.

  Anksčiau ji buvo paskirta NATO Parlamentinės Asamblėjos pirmininke.

  Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad jo frakcija smerkia tokį Puidoko poelgį ir vertina jį kaip Lietuvos diskreditavimą. Be to, jis pabrėžia, kad Rasa Juknevičienė išrinkta NATO PA prezidente, o tai patvirtina jos patikimą įvaizdį tarptautinėje bendruomenėje.

  Be to, konservatoriai tokį Puidoko poelgį vertina "kaip informacinio karo prieš Lietuvą elementą, naudingą tik Kremliui".

  NATO Parlamentinės Asamblėjos vadovė ne kartą apkaltino valdančiosios partijos lyderį Ramūną Karbauskį ryšiais su Kremliumi. Ji taip pat ragina Lietuvos seimūnus nutraukti verslą Rusijoje, nes tai, jos nuomone, nesuderinama su politikų statusu.

  Juknevičienė sulaukė kritikos ir iš ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio dėl jos vadovavimo Gynybos ministerijai. Pasak Skvernelio, ji kartu su savo partija stumia šalies gynybos sistemą į duobę.

  Dar šia tema

  Juknevičienė paragino Lietuvos politikus atsisakyti verslo Rusijoje
  Slaptą "Sputniko" agentę Juknevičienę — į prezidentus!
  Tegai:
  NATO, Rasa Juknevičienė, Lietuva

  Svarbiausios temos