11:09 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Ekspertai mano, kad Grybauskaitė galėtų vadovauti Europos Vadovų Tarybai

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16703

  Teigiama, kad Lietuvos prezidentė turi daugiau galimybių užimti šį postą nei Nyderlandų premjeras Markas Rutte, nes ją gali paremti Vidurio ir Rytų Europos šalys

  VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2019 metais galėtų užimti Europos Vadovų Tarybos vadovės postą, praneša "Parlamentinskaja gazeta", su nuoroda į organizaciją VoteWatch Europe.

  Remiantis VoteWatch Europoje apklausos duomenimis, 20 proc. apklaustųjų mano, kad būtent Grybauskaitė bus išrinkta šios iš ES šalių vadovų sudarytos ir Bendrijos politikos kryptį bei prioritetus nustatančios institucijos prezidente vietoj Donaldo Tusko. Ją šioje apklausoje lenkia tik Nyderlandų premjeras Markas Rutte, kurį išrinko tik 25 proc. respondentų.

  Organizacijos ekspertai pabrėžia, kad Lietuvos prezidentė turi daugiau galimybių tapti Europos Vadovų Tarybos vadove dėl Vidurio ir Rytų Europos šalių paramos.

  Buvę premjerai Andrius Kubilius ir Gediminas Kirkilas anksčiau sakė, kad Grybauskaitė gali gauti aukštą postą ES struktūruose.

  Antroji Grybauskaitės prezidento kadencija baigsis 2019 metais. Tuo pačiu metu baigsis ir dabartinio Europos Vadovų Tarybos vadovo Donaldo Tusko įgaliojimai.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė susitiko su Kongreso atstovu, kuris pažadėjo lėšų gynybai
  Grybauskaitė JAV pasakojo savo svajonę atsikratyti Rusijos "dujų monopolio"
  Tegai:
  Europos Vadovų Taryba, Dalia Grybauskaitė

  Svarbiausios temos