14:08 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Vyriausybė pristatė struktūrines mokesčių reformas, jas pavadindama beprecedentėmis ir prisiimdama nuopelnus už tai, ko dar nepadarė

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik.  Premjeras Saulius Skvernelis jau dabar giriasi tuo, kad padarė tai, ko nedrįso padaryti dar nė viena kita valdžia, rašoma Seimo nario Žygimanto Pavilionio pranešime.

  Pasak Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Žygimanto Pavilionio, po pagaliau pristatytose reformose išties galima rasti dėmesio vertų pasiūlymų dėl reikalingų pokyčių. Pavyzdžiui, įvesti SODROS įmokų ''lubas'', sumažinti darbo pajamų apmokestinimą, sveikintinos pastangos valstybėje sumažinti šešėlinę ekonomiką. Tačiau prisiminkime, kas išėjo iš švietimo reformos, kuri visuomenei taip pat buvo pristatyta kaip strateginės valstybės vizijos dalis, pagerinsianti švietimo kokybę iš esmės. Ilgalaikės valstybės švietimo strategijos stoka, universitetų jungimas dėl skaičiaus, o ne kokybės, tik imituojant vykdomą reformą, kuriai nepritaria tiek didžioji dalis visuomenės, tiek akademikai.

  ''Reformos, kurių esmė pinigų perdėjimas iš vienos kišenės į kitą, yra ne reformos. Socialinį teisingumą ir progresyvumą pirmiausia reikia kurti mokestinę naštą mažinant gaunantiems mažiausias ir vidutines pajamas. Tuo metu žmonės, pasieksiantys SODROS ''lubas'', bus apmokestinti didesniu ― 25% gyventojų pajamų (GPM) mokesčiu, todėl mokesčių didinimas uždirbantiems santykinai daugiau labiau primena socialinio teisingumo imitavimą, kuriame viena ranka duodama, kita atimama", ― sakė Pavilionis.

  "Todėl premjerui ''sėkmingai įgyvendinant'' švietimo reformą, siūlyčiau per anksti savęs į istorijos vadovėlius, kaip istorinio Lietuvos premjero, įgyvendinusio ir teisingą mokesčių reformą, kol kas neįtraukti. Lauksime šios gana lakoniškai pristatytos struktūrinės reformos Seime, įvertinsime, ar skambūs žodžiai nevirs eiliniu valstietišku farsu." – taip savo pranešimą pabaigė Pavilionis. 

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas: naujos mokesčių reformos neišspręs socialinių problemų
  Pavilionis žino, kodėl Lietuvoje auga kainos
  Šių metų reformos kovos su skurdu, socialine atskirtimi ir pajamų nelygybe
  Tegai:
  mokesčių reforma, švietimo reforma, Žygimantas Pavilionis, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos