11:47 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Antskrydžio Sirijoje padariniai, archyvinė nuotrauka

  Sirija vis dėlto įsileis tariamą cheminę ataką tiriančius ekspertus

  © REUTERS / Omar Sanadiki
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (81)
  3210

  Sirija įnirtingai neigia naudojusi cheminį ginklą ir dar iki pirmadienio nesutiko įsileisti nepriklausomų Cheminio ginklo draudimo organizacijos tyrėjų

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik.  Po savaitgalį įvykusio antskrydžio Sirijoje Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos vadovai turėjo pasiaiškinti savo parlamentams — tai pirmieji abiejų vadovų kariniai veiksmai per jų vadovavimo laikotarpį, ir abu vadovai, pasinaudoję teise priimti sprendimą asmeniškai, sako, kad Vakarų sąjungininkai neturėjo kitos išeities, siekiant pažaboti cheminio ginklo naudojimą prieš civilius, — rašo LRT.

  Rytų Guta, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Алаеддин

  Rusija kritikavo tokį Vakarų sprendimą, o Sirija neigia naudojusi cheminį ginklą. Dar iki pirmadienio ji nesutiko įsileisti nepriklausomų Cheminio ginklo draudimo organizacijos tyrėjų. Esą Rusija ir Bašaro al-Asado režimas negalėjo užtikrinti jų saugumo. Tokį veiksmą Didžiosios Britanijos premjerė pavadino įkalčių slėpimu.

  Pirmadienio vakarą Rusijos ambasada pranešė, kad tyrėjai į Siriją galės atvykti jau trečiadienį.

  Didžiosios Britanijos ir  Prancūzijos premjerai dėl surengtos atakos aiškinosi savo šalies parlamentuose. Abu teigė, kad tai buvo vienintelė galimybė pažaboti cheminio ginklo naudojimą prieš civilius.

  ''Mūsų priešas nėra Sirija. Mes nepaskelbėme karo Sirijai ar Bašaro al-Asado režimui. Mūsų priešas yra "Islamo valstybė"*. Tačiau dar 2017-ųjų gegužę prezidentas Emanuelis Makronas dar kartą priminė šią raudoną liniją. Tai buvo pasakyta, dalyvaujant Rusijos prezidentui. Tačiau balandžio 7 dieną Sirijos karinės pajėgos kirto šią liniją, todėl mes privalėjome reaguoti'', — teigė Prancūzijos ministras pirmininkas Eduardas Filipas.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas visus nuopelnus dėl atakų Sirijoje atidavė naujajam savo patarėjui saugumo klausimais Džonui Boltonui.

  Šeštadienį ryte JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija atakavo Sirijos teritoriją. Sirijos generalinis štabas teigia, kad sąjungininkai paleido apie 110 raketų į civilinius ir karinius objektus, nukentėjo trys žmonės. Sirijos oro gynybos sistema sugebėjo numušti daugumą raketų.

  * Teroristų organizacija, uždrausta Rusijoje

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (81)

  Dar šia tema

  Žiniasklaida pranešė apie naują Sirijos aviacijos bazės "Šairat" apšaudymą raketomis
  WSJ: Trampas svarstė smūgiuoti į Rusijos objektus Sirijoje
  Trampas perspėja Rusiją ir ragina pasiruošti JAV smūgiui Sirijoje
  Tegai:
  cheminė ataka, Prancūzija, Sirija, Didžioji Britanija, JAV

  Svarbiausios temos