18:26 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Lietuvos pėstininkai išvyko į pratybas Britanijoje, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos kariai su savo technika dvi savaites Britanijoje dalyvaus pratybose

  © Lietuvos kariuomenė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)
  4602

  Algirdo bataliono kariai išvyko į JK vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų pratybas

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono 3-iosios mechanizuotosios pėstininkų kuopos kariai išvyko į Jungtinę Karalystę, kur dvi savaites dalyvaus JK vadovaujamų Jungtinių ekspedicinių pajėgų (JEF) pratybose "Joint Warrior 18.1", rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime spaudai.

  Salisbury Plain poligone vyksiančiose pratybose Lietuvos kariai dalyvaus kartu su JEF dalyvaujančių šalių kariais iš Danijos, Estijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Nyderlandų, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

  Apie 160 Algirdo bataliono karių šiose pratybose dalyvaus kartu su priskirtais vienetais ir iš savo dislokacijos vietos Rukloje į pratybas atsigabenta karine technika.

  JEF pajėgoms, skirtoms kovai su neprognozuojamais šių dienų iššūkiais, galės būti mobilizuojama iki 10 tūkst. karių, tarp jų ir Lietuvos.

  JEF yra integruotos, kintančio dydžio, lengvai pritaikomas ir aukštos parengties pajėgos (angl. pool of force elements), kurios bus pajėgios užtikrinti deramą atsaką susidūrus su krize, reikalaujančia karinio atsako. Pajėgos galės būti greitai aktyvuojamos, kai tik dėl to spendimą priims pajėgumus skiriančios valstybės.

  Jungtinių ekspedicinių pajėgų koncepcija skiriasi nuo tarptautinių organizacijų, tačiau jos vadovausis NATO standartais ir procedūromis ir galės papildyti kitas daugianacionalines aukštos parengties intervencines pajėgas ir remti Jungtinių Tautų, NATO ir Europos Sąjungos veiksmus.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (89)

  Dar šia tema

  "Pametė kryptį": Švedijos žiniasklaida meluoja apie Rusijos pratybas Baltijos jūroje
  Pernelyg įsitraukė: kaip Baltijos šalys sukėlė isteriją dėl Rusijos pratybų
  Teigiama, kad pratybų "Zapad" metu buvo mokoma panaudoti branduolinį ginklą
  Lietuviai kartu su danais pratybose "Brave Lion" ruošiasi budėjimui JK
  Tegai:
  pratybos, NATO, Didžioji Britanija, Lietuva

  Svarbiausios temos