07:00 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  51

  Karinis Aljansas neplanuoja sustiprinti oro erdvės patruliavimo, tačiau ketina padidinti savo pastiprinimo sugebėjimus

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad šiuo metu Aljansas neplanuoja didinti karinių pajėgų Baltijos šalių regione, pranešė RIA Novosti.

  Ketvirtadienį Nyderlanduose spaudos konferencijos metu Stoltenbergas buvo paklaustas, ar planuoja Aljansas sustiprinti oro erdvės patruliavimą Baltijos šalių regione.

  Generalinis sekretorius paneigė šią informaciją, tačiau užsiminė, kad NATO ketina sustiprinti savo pastiprinimo sugebėjimus, "jei prireiks".

  Stoltenbergo teigimu, per pastaruosius dvejus metus Aljansas pastebimai padidino karinį buvimą Baltijos regione. Praėjusiais metais NATO dislokavo keturis tarptautinius priešakinius batalionus Lenkijoje ir Baltijos šalyse. 

  Anksčiau Rusijos URM pakomentavo Aljanso sustiprinimą šalia Rusijos vakarinių sienų. Diplomatų teigimu, didėjantis NATO narių, taip pat Švedijos ir Suomijos karinių skrydžių skaičius Baltijos jūros regione jau seniai kelia Rusijos susirūpinimą. Be to, Užsienio reikalų ministerija pabrėžė, kad blokas didina karines pajėgas "Rytų flange prieš neegzistuojančią grėsmę".

  Kaip sako ekspertai, NATO sąmoningai parodo Rusiją kaip "agresorių" ir nesiruošia atsisakyti šios "propagandinės legendos".

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Švedijos ekspertai įvertino, ar NATO gali apsaugoti Baltijos šalis nuo Rusijos
  RF atsakė į NATO raginimą atskleisti duomenis apie "Iskander" Baltijos šalyse
  "Iskander" — amžiams: kodėl NATO gali nesvajoti apie dominavimą Baltijos šalyse
  NATO kariai generuoja baimę ir smurtą Baltijos šalyse
  Tegai:
  NATO karinis buvimas, NATO, Jensas Stoltenbergas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos