19:45 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Savarankiškai veiklą vykdantys asmenys galėtų nemokėti socialinio draudimo įmokų tuo atveju, kai yra draudžiami sutampančiomis socialinio draudimo rūšimis nuo sumos, ne mažesnės kaip 1,2 dydžio minimalioji mėnesinė alga, teigia Seimo narys

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos seniūnas Andrius Palionis ir Seimo valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Valius Ąžuolas įregistravo įstatymo projektą, kuris sumažintų mokestinę naštą ir panaikintų savarankiškai vykdomos veiklos dvigubą apmokestinimą, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Pasak Seimo nario Andriaus Palionio, tai yra ne kas kita kaip dvigubas apmokestinimas. Tokia situacija neskatina žmogaus imtis papildomos savarankiškos veiklos.

  Siekdami panaikinti asmens ūkinės veiklos laisvės ir iniciatyvos ribojimą, norėdami paskatinti verslumą parlamentarai įregistravo įstatymo projektą, kuris sumažintų mokestinę naštą.

  ''Priėmus įstatymo projektą, savarankiškai veiklą vykdantys asmenys socialinio draudimo įmokų galėtų nemokėti tuo atveju, kai tokie asmenys yra draudžiami socialiniu draudimu pagal Lietuvos Respublikos įstatymus sutampančiomis socialinio draudimo rūšimis nuo sumos, ne mažesnės kaip 1,2 dydžio minimalioji mėnesinė alga. Tai leistų mažinti ''šešėlinę ekonomiką", paskatintų žmones imtis papildomos savarankiškos veiklos", ― mano parlamentaras Palionis.

  Projekto įgyvendinimas turėtų paskatinti verslo plėtrą.

  Dar šia tema

  Seimas pritarė reikalavimui aiškiau deklaruoti politikų verslo interesus
  Socialdemokratai: žmonės emigruoja, nes nenori mokėti aukštų mokesčių
  Tegai:
  įstatymas, pataisos, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos