14:55 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Dmitrijus Medvedevas, archyvinė nuotrauka

  Medvedevas siūlo taikyti individualias sankcijas amerikiečiams

  © Sputnik / Александр Астафьев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Dmitrijus Medvedevas teigia, kad Rusija turi teisę taikyti individualias atsakomąsias sankcijas amerikiečiams

  VILNIUS, balandžio 28 —Sputnik. Medvedevas pareiškė, kad Atsakomųjų sankcijų  įstatymas turi leisti taikyti individualias sankcijas bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui — JAV rezidentui, rašo RIA Novosti.

  ''Jie priima sprendimą taikyti sankcijas mūsų šalies piliečiams vien dėl to, kad jiems kažkas nepatinka. Todėl ir mes turime tokią teisę. Kokia nors įmonė jiems nepatinka ― mums taip pat gali nepatikti", ― pareiškė Rusijos vyriausybės vadovas.

  Anksčiau buvo pateiktas įstatymo projektas dėl atsakomųjų sankcijų JAV ir kitoms šalims.  Dokumente numatyta vyriausybės teisė prezidento sprendimu taikyti 16 įvairaus pobūdžio atsakomųjų veiksmų. Tame tarpe ― uždrausti ir apriboti žemės ūkio produktų, alkoholio ir tabako, vaistų įvežimą iš kai kurių šalių. Be to, dokumente numatoma uždrausti arba apriboti retųjų metalų išvežimą iš Rusijos, apriboti bendradarbiavimą atominėje, aviacijos ir raketų variklių gamybos srityse.

  Medvedevas mano, kad įstatymo projekte turi būti numatyta galimybė taikyti individualias sankcijas bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui ― JAV rezidentui.

  ''Šiuo atžvilgiu mes pasielgsime visiškai simetriškai", ― patikslino Medvedevas interviu laidai  "Vesti v subbotu" (''Šeštadienio žinios" – Sputnik).

  Tačiau, pasak jo, tokie sprendimai neturėtų būti priimami automatiškai ir būti taikomi ištisiems sektoriams.

  Balandžio pradžioje JAV įvedė naujus apribojimus Rusijai. Į asmenų, kuriems taikomos sankcijos, sąrašą pateko keletas stambių Rusijos verslininkų ir su jais susijusių bendrovių. Tarp jų ― Olegas Deripaska ir jo valdoma kompanija En+Grupp, ''Gruppa GAZ", ''Bazovyj element" ir ''Rusal", Viktoras Vekselbergas ir jo grupė ''Renova", taipogi Suleimanas Kerimovas, Kirilas Šamalovas, ''Gazprom" vadovas Aleksejus Milleris, VTB vadovas Andrejus Kostinas.

  Amerikos administracija pareiškė, kad šios sankcijos  tapo atsaku į  Krymo prisijungimą prie Rusijos teritorijos ir į Maskvos poziciją situacijos Ukrainoje atžvilgiu.

  Dar šia tema

  G-7 šalys neatmeta galimybės įvesti naujas sankcijas Rusijai
  Lietuvos užsienio reikalų ministras palaiko galimas naujas ES sankcijas Rusijai
  Kremlius: JAV pratęsia sankcijas neteisėtai
  JAV pažadėjo įvesti naujas sankcijas Rusijai per 30 dienų
  Tegai:
  sankcijos, Dmitrijus Medvedevas, Rusija

  Svarbiausios temos